Reklama

Wisznice: Koncert Łukasza Jemioły z okazji Dnia Kobiet (film) (galeria)

4 marca w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Wisznicach odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet. Piątkowy wieczór umilił publiczności muzyk Łukasz Jemioła. Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym o koncercie opowiada dyrektor GOKiO Elżbieta Sokołowska.

Koncerty z okazji Dnia Kobiet są już tradycją w gminie Wisznice, organizowane są od wielu lat. – A co jest bardzo ciekawe, koncert musi być zawsze wysokiej jakości, panie nie przyjdą na coś co nie jest ciekawe i wartościowe – zauważa dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Oświaty w Wisznicach Elżbieta Sokołowska. – Mieliśmy wielu artystów przez te wszystkie lata i zawsze staramy się zapewniać ambitny repertuar. Spotyka się to z naprawdę dobrym przyjęciem. 

Tym razem 4 marca, kilka dni przed Dniem Kobiet, w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Wisznicach wystąpił Łukasz Jemioła z Lublina, lokalny bard, piosenkarz, gitarzysta, twórca muzyki, specjalizujący się w muzyce retro i nucie americana. Jako wokalista wielokrotnie współpracował z laureatem Nagrody Grammy Włodkiem Pawlikiem, Marylą Rodowicz, Januszem Radkiem, Arturem Andrusem, Andrzejem Lampertem, Margaret, Piotrem Bałtroczykiem, Piotrem Fronczewskim, Małgorzatą Kożuchowską, Maciejem Zakościelnym, Maciejem Miecznikowskim i zespołem Anawa Marka Grechuty. W Wisznicach wystąpił w towarzystwie skrzypaczki Magdaleny Jemioły. – Sala jest prawie pełna, panie są bardzo zadowolone. A są tu nie tylko panie, ale też panowie. Muzyk śpiewa z towarzyszeniem skrzypiec i te piękne dźwięki, które tu rozbrzmiewają, to przede wszystkim dźwięk skrzypiec, piękny głos i wspaniałe utwory – mówiła Elżbieta Sokołowska. – Ten koncert to dla mieszkanek Wisznic taka miła chwila wytchnienia w tym bardzo trudnym czasie. To bardzo wzruszające, bo przyszły, potrafiły się zmobilizować. Przyszły koła gospodyń i osoby, które w ostatnim czasie bardzo dużo pomagają. Jest nam bardzo miło. To forma podziękowania kobietom – o czym mówił również pan wójt, które w ubiegłym roku zorganizowały akcję charytatywną na rzecz osób, które straciły wszystko w pożarze. To również miłe spotkanie, integracja i podsumowanie roku. 

Każda kobieta to fortepian, tylko trzeba umieć na nim grać” – zacytował Gabrielę Zapolską Wójt Gminy Wisznice Piotr Dragan. – Wszystkim paniom życzę, byście na swej drodze spotykały takich mężczyzn, którzy grać potrafią. Życzę długich lat pięknego, urozmaiconego życia w pełnym zdrowiu, wspaniałych wrażeń, przeżyć i wspomnień. Sympatii ludzi, hartu i pogody ducha, optymizmu na co dzień i od święta, wspaniałego samopoczucia i tylko tego, czego panie same sobie życzą. 

W trakcie uroczystości włodarz podziękował aktywnym, zaangażowanym mieszkankom gminy, które wyróżniły się w ostatnim roku w szczególny sposób. 

Zapis koncertu dostępny jest na stronie GOKiO Wisznice:
Koncert Łukasza Jemioły z okazji Dnia Kobiet <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Gmina Wisznice
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama