Reklama

Łomazy: Imię dla stadionu jako hołd pamięci trenera Ryszarda Rybickiego

Gminny Ludowy Klub Sportowo-Turystyczny Niwa Łomazy poinformował o decyzji złożenia wniosku do Rady Gminy o nadanie Gminnemu Stadionowi w Łomazach imienia zmarłego w ubiegłym roku trenera Ryszarda Rybickiego. Decyzja została powzięta wspólnie z Bialskopodlaskim Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej Biała Podlaska oraz Wójtem Gminy Łomazy Jerzym Czyżewskim.

Ryszard Rybicki zmarł 2 marca 2021 r., a decyzję o nadaniu miejscowego stadionu jego imienia podjęto w pierwszą rocznicę śmierci.

Wniosek zostanie złożony na najbliższej sesji Rady Gminy Łomazy. – Zawodnik, jeden z najlepszych napastników, trener kilku pokoleń łomaskich zawodników oraz przyjaciel klubu Niwa Łomazy. Pan Ryszard był dla nas przykładem pracowitości, zaangażowania, pełen niewyczerpanej cierpliwości i wiary w ludzi. Odeszła ikona lokalnej piłki nożnej – wspominali działalność Ryszarda Rybickiego przedstawiciele Gminy Łomazy tuż po jego śmierci. – W ten sposób chcemy oddać hołd naszemu Trenerowi i sprawić, by pamięć o nim trwała! – wyjaśniają swoją decyzję inicjatorzy złożenia wniosku.

W sobotę 5 marca o godz. 17.00 zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze na grobie śp. Ryszarda Rybickiego. Następnie w budynku klubu na stadionie sportowym odbędzie się spotkanie połączone z wspomnieniami o trenerze. 

 

materiał: Gmina Łomazy / Niwa Łomazy
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama