Reklama

Sławatycze: Turniej Kozła wyłonił najlepszych graczy

Wójt Gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Radosław Szczur nagrodzili najlepszych zawodników karcianej gry w kozła. 2 marca podsumowano trwający trzy tygodnie turniej, do którego zgłosiło się 13 par.

Rozgrywki trwały od 24 stycznia przez niemal trzy tygodnie. Do turnieju zgłosiło się 13 par, które przydzielono do dwóch grup „A” i „B”. Zawodnicy grali systemem „każdy z każdym”, a cztery najlepsze zespoły z każdej z grup uzyskały awans do gier ćwierćfinałowych.
Po spotkaniach półfinałowych wyłoniono zespoły, które rywalizowały w meczach finałowym oraz o trzecie miejsce.

Organizatorami turnieju była Gmina Sławatycze oraz GOK w Sławatyczach, a statuetki, dyplomy oraz nagrody za miejsca I-IV wręczyli wójt Arkadiusz Misztal oraz dyrektor GOK Radosław Szczur.

Kwalifikacja końcowa turnieju:
I miejsce Marian Hałaszuk/Wojciech Buraczyński
II miejsce Jarosław Parczewski/Radosław Szczur
III miejsce Paweł Tymoszuk/Krystian Łuszczewski
IV miejsce Dariusz Kowal/Grzegorz Marciniak

Losowanie Grup
GRUPA A
1. Marek Iwaniuk/ŚDS mecze unieważnione
2. Arnold Sołoduszkiewicz/Albert Sołoduszkiewicz
3. Krzysztof Jarmoszewicz/Artur Kadłubowski
4. Tomasz Struk/Krystian Struk
5. Damian Buraczyński/Paweł Mulart
6. Adam Jarmoszewicz/Wiesław Osic
7. Korzeniewski Waldemar/Boguszewski Adrian

GRUPA B
1. Paweł Tymoszuk/Krystian Łuszczewski
2. Michał Sołoduszkiewicz/Tomasz Buraczyński
3. Dariusz Kowal/Grzegorz Marciniak
4. Radosław Szczur/Jarosław Parczewski
5. Wojciech Buraczyński/Marian Hałaszuk
6. Dawid Chomiczewski/Mateusz Chomiczewski

Mecze ćwierćfinałowe rozegrali:
• 1A-4B – Krzysztof Jarmoszewicz/Artur Kadłubowski – Dariusz Kowal/Grzegorz Marciniak 2:3 (8:12, 8:12, 12:11, 12:5, 9:12)
• 2A-3B – Adam Jarmoszewicz/Wiesław Osic – Radosław Szczur/Jarosław Parczewski 1:3 (8:12, 7:12, 12:10, 3:12)
• 3A-2B – Korzeniewski Waldemar/Boguszewski Adrian – Wojciech Buraczyński/Marian Hałaszuk 0:3 (11:12, 5:12, 11:12)
• 4A-1B – Damian Buraczyński/Paweł Mulart – Paweł Tymoszuk/Krystian Łuszczewski 0:3 (7:12, 6:12, 8:12)
Mecze półfinałowe:
• Dariusz Kowal/Grzegorz Marciniak – Radosław Szczur/Jarosław Parczewski 0:3 (0:12, 5:12, 7:12)
• Wojciech Buraczyński/Marian Hałaszuk – Paweł Tymoszuk/Krystian Łuszczewski 3:1 (12:3, 2:12, 12:6, 12:8)
Mecz o III miejsce:
• Dariusz Kowal/Grzegorz Marciniak – Paweł Tymoszuk/Krystian Łuszczewski 2:3 (12:7, 12:7, 7:12, 4:12, 9:12)
Mecz finałowy:
• Radosław Szczur/Jarosław Parczewski – Wojciech Buraczyński/Marian Hałaszuk 0:3 (7:12, 5:12, 8:12)

Gratulujemy zwycięzcom. 

Organizatorzy zapowiadają kolejny turniej w roku 2023.

 

materiał/tekst/zdjęcie: Urząd Gminy Sławatycze
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama