Reklama

Łomazy: Klub Malucha w Łomazach ma już rok

W środę 23 lutego 2022 roku Gminny Klub Malucha w Łomazach obchodził pierwszy jubileusz istnienia. Tego dnia maluchy zaprezentowały przybyłym gościom swoje umiejętności, a jak przystało na prawdziwe urodziny - nie zabrakło też tortu i zdmuchiwania świeczek.

Placówka zapewnia przez pięć dni w tygodniu opiekę 23 dzieciom w wieku od roku do 3 lat z terenu Gminy Łomazy. Każdego dnia odbywają się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Dzieci mają zapewnione wyżywienie, a w okresie letnim wypoczynek na oddzielnym placu zabaw na świeżym powietrzu. Klub mieści się w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach.

Pomieszczenia budynku zostały zmodernizowane i dostosowane do potrzeb małych wychowanków, m.in. przebudowano schody wejściowe prowadzące do wydzielonego wejścia do placówki, zamontowano drzwi przeciwpożarowe i wyłożono maty antypoślizgowe. Modernizacja pomieszczeń miała na celu zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa i stworzyła komfortowe warunki. Dodatkowo w ramach projektu zostało zakupione wyposażenie sal. Zatrudnienie znajdują tu m.in. kierownik placówki, opiekunowie, pielęgniarka, dietetyk oraz kucharki.

Na powstanie nowej jednostki organizacyjnej Gmina otrzymała ponad 1 mln złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 9.4 Godzenie życia zawodowego i prywatnego.

Pierwszy rok funkcjonowania placówki dzieci spędziły bardzo uroczyście, nie zabrakło tortu, balonów i wielu wspólnych zabaw. Spotkanie uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, dyrektor ZPO Łomazy Bogumiła Wińska oraz pracownik Urzędu Gminy Agnieszka Horaczyńska

 

materiał: Urząd Gminy Łomazy
zdjęcia: Gminny Klub Malucha w Łomazach
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama