Reklama

Drelów: Sołectwa złożyły się na szafki dla uczniów (film) (galeria)

25 lutego w Szkole Podstawowej im. Unitów Drelowskich w Drelowie miało miejsce oficjalne oddanie do użytku szafek szkolnych przeznaczonych dla wszystkich uczniów placówki. Zakup i montaż zostały sfinansowane m.in. z funduszy sołeckich kilku miejscowości, których rady sołeckie przekazały na ten cel 13 tys. złotych. Przy wsparciu samorządu i rady rodziców zrealizowano inwestycję o łącznej wartości 38 tys. złotych. Uczniowie otrzymali już własne kluczyki.

Pięć sołectw z terenu gminy Drelów przeznaczyło część swoich zasobów na dofinansowanie kupna i montażu uczniowskich szafek w drelowskiej podstawówce. Na łączną kwotę 13 tys. złotych złożyły się sołectwa:
Drelów – 5.000 zł
Łózki – 3.000 zł
Przechodzisko – 2.000 zł
Zahajki – 2.000 zł
Wólka Łózecka – 1.000 zł

Kluczyki do szafek przekazali uczniom obecni na uroczystości przedstawiciele rad soleckich. – W dzisiejszych czasach każdy z nas dąży do chwili prywatności, miejsca, gdzie będzie mógł pozostawić swoje rzeczy. W szkole szatnie ogólnodostępne zaczynają być wypierane przez nowoczesne pomieszczenia, w których można bezpiecznie zostawić swoje rzeczy i udać się na zajęcia – zauważa dyrektor Szkoły Podstawowej im. Unitów Drelowskich w Drelowie Grzegorz Michalczuk. – Jest to taka moja innowacja, która była jednym z elementów planu konkursowego. Przystępując do konkursu na dyrektora tej szkoły obrałem sobie jako plan m.in. wyposażenie tej placówki w takie rozwiązanie jeśli chodzi o szatnie. Cieszę się, że na swojej drodze spotkałem dużo przyjaznych dusz i sympatyków w postaci przedstawicieli rad sołeckich. To również duże zaangażowanie rady rodziców. Dzięki tym ludziom udało nam się dotrzeć na spotkania rad sołeckich i poprosić o przekazanie części środków na ten cel.

Szafki zostały ustawione w dwóch wyodrębnionych pomieszczeniach, w jednym swoje miejsce mają klasy I-III, w drugim klasy IV-VIII. Uczniowie otrzymują szafki na dany etap kształcenia, a nie na dany rok. – Tak jest bezpieczniej, co sprawdziłem już wcześniej w szkole w Dołdze – wyjaśnia dyrektor szkoły, który jeszcze w poprzednim roku szkolnym zarządzał placówką w Dołdze. – Udało się, cieszyło się to powodzeniem, więc myślę, że to dobre rozwiązanie.

Podziękowania za partycypację w kosztach doposażenia szkoły odebrali sołtys Drelowa Zbigniew Ciesielski, sołtys Łózek Henryk Kozłowiec Łózki, sołtys Przechodziska Barbara Oleksiuk, sołtys Zahajek Krystyna Kozłowiec oraz sołtys Wólki Łózeckiej Dariusz Grzeszuk.

Całkowity koszt inwestycji to 38 tysięcy złotych. Część środków pochodzi z dofinansowania samorządu oraz środków własnych placówki. – Na samym początku dałem sobie półtora roku na realizację przedsięwzięcia. Cieszę się, że udało się to zrobić w pół roku – podkreśla Grzegorz Michalczuk. 

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelów
zdjęcia: Radio Biper
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama