Reklama

Kryminałki: Przekręty poprzez sieć Internet. Włamania. Wandalizm. Pożar

Biała Podlaska: Rejestracja konta społecznościowego z wykorzystaniem zdjęcia mieszkanki miasta. // Małaszewicze: Włamania do kontenerów kolejowych na trasach z Niemiec do Małaszewicz. Kradzież części samochodowych. // Wisznice: Wybicie szyb w drzwiach i oknie sklepu spożywczego. // Biała Podlaska: Pożar dwóch blaszanych garaży. // Biała Podlaska: Nieznany sprawca, doprowadził mieszkankę miasta do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 300 zł. // Biała Podlaska: Nieznany sprawca, na portalu ogłoszeniowym, doprowadził mieszkańca miasta do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie ponad tysiąca złotych. // Wisznice: Nieznany sprawca, doprowadził mieszkankę gminy do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 300 zł. // Terespol: Nieznany sprawca, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 900 zł. // Konstantynów: Nieznany sprawca, działając przy pomocy konta na portalu społecznościowym doprowadził pokrzywdzoną mieszkankę tej gminy do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Poprzez kody BLIK pokrzywdzona straciła 850 zł.

19.02.2022r. BIAŁA PODLASKA, 
Nieznany sprawca dokonał rejestracji konta na portalu społecznościowym z wykorzystaniem zdjęcia mieszkanki Białej Podlaskiej celem wyrządzenia jej szkody osobistej. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

24.02.2022r. MAŁASZEWICZE, 
Podczas sprawdzania odstawionych do kontroli kontenerów kolejowych, przewożonych pociągami relacji Rheinhausen-Małaszewicze i Hamburg-Małaszewicze ujawniono, że nieznani sprawcy na trasach przejazdu pociągów, dostali się do wnętrza kontenerów skąd dokonali kradzieży m.in. części samochodowych na szkodę firmy logistycznej. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

10.02.2022r. gm. Wisznice 
Nieznany sprawca, dokonał zniszczenia poprzez wybicie łącznie dwóch szyb tj. drzwiach wejściowych i oknie sklepu spożywczego, czym spowodował straty w kwocie ponad 2 tysięcy złotych. Postępowanie prowadzi KP Wisznice.

22.02.2022r. BIAŁA PODLASKA, 
W bliżej nieustalonych okolicznościach doszło do pożaru dwóch blaszanych garaży w zabudowie szeregowej należących do mieszkańców Białej Podlaskiej, gdzie w wyniku działania ognia uległo uszkodzeniu uległo znajdujące się tam mienie. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

13.02.2022r. BIAŁA PODLASKA, 
Nieznany sprawca, doprowadził mieszkankę Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 300 zł w ten sposób, że na stronie sklepu internetowego oferował sprzedaż tuneli ogrodowych, a po wpłacie należności na wskazane konto zlikwidował ogłoszenie, zerwał wszelkie kontakty, nie przesłał zakupionej rzeczy i nie zwrócił pieniędzy. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

15.02.2022r. BIAŁA PODLASKA, 
Nieznany sprawca, na portalu ogłoszeniowym, doprowadził mieszkańca Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie ponad tysiąca złotych, przyjął pieniądze przelewem bankowym jako zaliczka za sprzedaż telefonu, a następnie po otrzymaniu pieniędzy do dnia dzisiejszego nie przesłał mu urządzenia oraz nie zwrócił należnych pieniędzy. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

17.02.2022r. WISZNICE, 
Nieznany sprawca, doprowadził mieszkankę Wisznic do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 300 zł przy zakupie telefonów komórkowych za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego. Pomimo przelania zaliczki poprzez płatność BLIK na telefon, pokrzywdzona do dnia dzisiejszego nie otrzymała zamówionego towaru ani zwrotu pieniędzy. Postępowanie prowadzi KP Wisznice.

23.02.2022r. TERESPOL, 
Nieznany sprawca, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 900 zł, w ten sposób że umyślnie wprowadził ją w błąd co do możliwości zainwestowania w zakup akcji znanej firmy nie dotrzymując warunków umowy. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

23.02.2022r. gm. KONSTANTYNÓW, 
Nieznany sprawca, działając przy pomocy konta na portalu społecznościowym doprowadził pokrzywdzoną mieszkankę tej gminy do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w ten sposób, że pod pozorem finalizacji sprzedaży mini piekarnika i frytkownicy, przesłał pokrzywdzonej fałszywy link do firmy kurierskiej, w który wpisała ona dane do logowania się w bankowości internetowej, a następnie sprawca z tego konta wypłacił 850 zł za pomocą dwóch transakcji BLIK. Postępowanie prowadzi KP Janów Podlaski.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama