Reklama

Kryminałki: Odpowie za kradzież na terenie posesji należącej niegdyś do jej rodziny

Zarzuty kradzieży metalowych elementów ogrodzenia jak też wyposażenia domu usłyszała 53-letnia mieszkanka gminy Zalesie. Kobieta podejrzewana jest o kradzież na terenie posesji będącej wcześniej własnością jej rodziców. Zdemontowane przedmioty trafiły na skup złomu. Ich wartość oszacowana została na kwotę 30 tysięcy złotych.

Kryminalni terespolskiego komisariatu podczas prowadzonych czynności ustalili, że 53-letnia mieszkanka gminy Zalesie podejrzewana jest o kradzież metalowych elementów ogrodzenia jak też wyposażenia jednej z niezamieszkałych posesji na terenie tej gminy. Skradzione zostały między innymi metalowe elementy ogrodzenia, żeliwne grzejniki wraz z instalacją centralnego ogrzewania oraz metalowe elementy wyposażenia domu. Trafiły one na skup złomu.

Do zdarzenia doszło w październiku ubiegłego roku i nie było ono zgłoszone organom ścigania. Policjanci potwierdzili swoje wstępne ustalenia. Wartość powstałych strat oszacowana została na kwotę około 30 tysięcy złotych.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że wybrana przez 53-latkę posesja nie była przypadkowa, kiedyś należała bowiem do jej rodziców. Wczoraj kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia. Tego samego dnia „amatorka cudzego mienia” usłyszała zarzut i przyznała się do winy.

O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama