Reklama

Kryminałki: Nietrzeźwy i „na zakazie” przewoził pasażerów

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz wbrew zakazowi odpowie 29-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Siedzący za kierownicą audi mężczyzna zwrócił uwagę funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą, którzy zatrzymali auto do kontroli. Teraz za swe czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w miejscowości Sławacinek Nowy. Około godziny 16.00 funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą podczas pełnionej służby zwrócili uwagę na kierowcę osobowego audi. Po zatrzymaniu go do kontroli okazało się, że za kierownicą osobówki siedzi 29-letni bialczanin. Funkcjonariusze od razu wyczuli od kierowcy woń spożytego alkoholu. Podczas wspólnych działań z policjantami bialskiej drogówki sprawdzony został stan trzeźwości 29-latka. Badanie wykazało 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. W takim stanie mężczyzna przewoził dwóch pasażerów.

W trakcie prowadzonych czynności mundurowi ustalili dodatkowo, ze na koncie 29-latka figuruje aktywny zakaz kierowania pojazdami. Za swoje czyny „amator jazdy na podwójnym gazie” odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska 
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama