Reklama

Nowy cover bialskich artystów!

Pod koniec stycznia swoją premierę miał cover bardzo popularnego utworu Leonarda Cohena o wdzięcznym tytule Hallelujah. Twórcami przeróbki są Mariusz „Kudłaty” Wojewoda, Doman i Ewa Klimaszewska. Cała trójka to znajomi z branży muzycznej. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był „Kudłaty” i na jego apel odpowiedzieli właśnie Doman oraz Ewa Klimaszewska. 

A oto jak to się odbyło…

Mariusz ‘Kudłaty’ Wojewoda
Początkowo to miał być szybki numerek, którym chciałem podzielić się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Pierwsza zwrotka i solo, potem nagły impuls aby zaprosić do wykonania kogoś więcej. Na mój apel odpowiedzieli Doman i Ewa i tak to się potoczyło.
Ewa i Doman nagrali i podesłali mi swoje nagrania które zmiksował i zmasterował nam Tomek Oleszczuk.

Doman
Umówiliśmy się na kręcenie klipu. Pogoda nas zaskoczyła i nagle zrobiło się biało. Wiatr też nam nie pomagał ale udało się wszystko skończyć.
Na święta oczywiście się nie wyrobiliśmy ale w sumie to i tak nie jest za bardzo świąteczny utwór i dzielimy się nim z okazji bez okazji. Albo karnawału jak ktoś woli.

Ewa Klimaszewska
Głównym winowajcą całego zajścia jest Mariusz Wojewoda. Kiedy do mnie zadzwonił, pierwszą myślą było: co jest?, coś się musiało stać (śmiech). Ale, nie, na szczęście miła niespodzianka. Powiedział, że ,,nabrał ochoty na małą kolędę i może chciałabym nagrać drugą zwrotkę”. Był zamysł zrobienia coveru utworu ,,Hallelujah” w większym gronie. Mariusz szukał chętnych do swojego projektu muzycznego. Było mi niezmiernie miło, że akurat pomyślał też i o mnie. Uznałam, że czemu nie, fajny pomysł. Pierwotnie miałam dograć drugą zwrotkę, potem czwartą. Koniec końców, w praniu wyszło, że trzecią. Zresztą, nie jest to aż tak istotne, ważne, że w zacnym gronie.

Mariusz ‘Kudłaty’ Wojewoda
Z tymi zwrotkami to nam się trochę pomieszało bo dynamicznie zmieniały nam się osoby, które miały z nami nagrać ten utwór. Dobrze, że ostatecznie nie nagraliśmy wszyscy tego samego.

Ewa Klimaszewska
Cieszy mnie bardzo współpraca z Domanem i Mariuszem. Bardzo cenię ich dorobek muzyczny i za to, że im się chce. W dzisiejszych czasach nie jest to ani proste, ani oczywiste. Ten ,,egzamin” zdałam chyba na trójkę, bo liczba 3 coś się powtarza. Zaśpiewałam swoją wersję trzeciej części utworu, nagrałam ją w domowym zaciszu, zdaje się za trzecim podejściem, w całości, i nic już zmieniać nie chciałam. Tak uznaliśmy z Bartoszem Biekiszem, który koordynował nagrywanie mojej partii – za co bardzo dziękuję. Cóż mogę dodać… coś o klipie… tak, wiatr był niemiłosierny. Dusił, smagał z każdej strony. Ciężko było utrzymać równowagę. Warunki mieliśmy ekstremalne. Było warto.

 

Wojewoda / Doman / Klimaszewska (Hallelujah – Leonard Cohen Cover) – YouTube

 

Leonard Cohen Hallelujah
Zagrane oraz zaśpiewane przez :

Mariusz 'Kudłaty’ Wojewoda
https://www.facebook.com/mariuszwojewodaart

Doman (Gutter Sirens)
https://www.facebook.com/GutterSirens

Ewa Klimaszewska
https://www.facebook.com/ewa.klimaszewska.31

Mix i mastering : Tomasz Oleszczuk (FreeSound)

Zdjęcie: https://www.facebook.com/mariuszwojewodaart

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. Wojewoda najlepiej gra na klawiszach i powinien tylko tego się trzymać a Doman ma dobry głos do śpiewu ale bardziej Rockowego. Klimaszewska ma dobre oktawy wysokie w śpiewie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama