Reklama

W bialskim więzieniu zakończył się projekt mający na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych osadzonych

W Zakładzie Karnym w Białej Podlaskiej Zakończono realizację projektu pn. "Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności". W latach 2016-2021 przeprowadzono 26 szkoleń kursowych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zrealizowano następujące szkolenia kursowe: kucharz, spawacz, konserwator budynków, stolarz meblowy, brukarz, zagospodarowanie terenów zielonych, glazurnik oraz nowoczesne wykończenie wnętrz.

Głównym celem zrealizowanych szkoleń był wzrost aktywności zawodowej i społecznej skazanych oraz zwiększenie ich zdolności do zatrudnienia po opuszczeniu jednostki penitencjarnej. – Po odbyciu szkoleń, osadzeni nabyli kwalifikacje i nowe umiejętności zawodowe co przyczyni się do możliwości wyjścia z obszaru szczególnie zagrożonego wykluczeniem społecznym i spowoduje aktywne odnalezienie się na rynku pracy. Realizacja projektu zwiększy szanse skazanych na aktywne zaistnienie w społeczeństwie po zakończeniu izolacji więziennej, w tym na rynku pracy. Przyczyni się do zmniejszenia bezrobocia w grupie osób, które opuściły zakłady karne ze względu na fakt, iż beneficjenci projektu posiadać będą umiejętności odpowiadające w większym zakresie na potrzeby pracodawców – wyjaśnia mjr Sylwester Borkowski

 

Tekst / zdjęcie: chor. Paweł Makaruk, Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama