Reklama

Biała Podlaska: Wernisaż wystawy malarstwa Danuty Koszołko (film) (galeria)

Galeria Art Styl w Białej Podlaskiej zaprosiła w swoje progi prezentując prace artystki Danuty Koszołko. Wernisaż wystawy "Nowa Ja" miał miejsce 22 stycznia, a obrazy malarki można zobaczyć jeszcze przez najbliższych kilka dni. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiałów filmowych, w których o galerii i wystawie rozmawiamy z Małgorzatą Forsztek i Danutą Koszołko.

Danuta Koszołko, poetka i malarka z Białej Podlaskiej, swoją najnowszą wystawę „Nowa Ja” zaprezentowała w Galerii Art Styl, zlokalizowanej przy ul. Janowskiej 3. Wystawa objęła zarówno prace malarskie artystki, jak i zbiór krótkich sentencji będących  zapisem codziennych przemyśleń i refleksji.

Skąd pomysł na taki właśnie tytuł wystawy? – Po okresie zatrzymania, kiedy „wdepnęłam” w głąb siebie, odkryłam zupełnie inną energię, nowe wibracje, które przekazuję na płótnie. Nowa Ja to ta kobieta ubrana w futerko, bo teraz jest zima – wyjaśnia Danuta Koszołko wskazując jeden z obrazów na ścianie galerii.

Wśród prac – „Jednia”, która powstała pod wpływem odczucia energii płynącej z kosmosu. – W okresie przed świętami, w nocy z 21 na 22 grudnia był niesamowity przypływ energii na Ziemię z kosmosu. Ja tę energię czułam i to właśnie w tym kolorze. Obraz przedstawia nasze łączenie się z kosmosem, na razie delikatne, bo tylko jednym paluszkiem – opowiada o kolejnej z prac jej autorka. Znaczna część płócien została przygotowana w jednej tonacji, która, jak wyjaśnia Danuta Koszołko, jest kolorem duchowym. Kolejne obrazy, jak wyjawia artystka, przedstawiają ją samą w momencie odbioru energii i światła z kosmosu. Choć wśród prac pojawia się akcent męski, większość z nich jest typowo kobieca. – Kobiety nie tyle są mi bliższe, co znam po prostu ich duszę – podsumowuje.

Uzupełnieniem, a właściwie wisienką na torcie wystawy malarskiej są małe karnety z ręcznie wypisanymi, krótkimi poetyckimi utworami, sentencjami, które zwiedzający mogą zabrać ze sobą do domu. – To moje przemyślenia i sentencje. Ich powstawanie jest ciekawą historią. Każdego dnia coś się dzieje, odbieram różną energię i spotykam różnych ludzi. Wieczorem kontempluję, żegnam dzień i idę spać. Ale nocą często się budzę i potrzebuję coś przekazać. Coś, co danego dnia, w danej chwili, tydzień lub miesiąc temu, zapadło we mnie – wyjaśnia artystka, która podkreśla z mocą, że sztuka, którą reprezentuje, to jej pasja, jej życie i jej radość.

Film: Zapis rozmowy z Danutą Koszołko na profilu społecznościowym Radia Biper:
Danuta Koszołko opowiada o wystawie i własnej twórczości <<==>> LINK

Obrazy i sentencje prezentowane w Galerii Art Styl zostały zgrabnie wkomponowane w maleńkie i większe dzieła sztuki, które na co dzień oferuje w swoim sklepie jego właścicielka. – Ten dzień jest wyjątkowy, ponieważ zapoczątkowaliśmy nowy cykl kulturalnych spotkań pod hasłem „Ciesz się sztuką”. Pierwsze z nich to „Tydzień sztuki Danuty Koszołko”. Mamy nadzieję, że inni lokalni artyści również zechcą z nami współpracować – przybliża plany Małgorzata Forsztek.

Film: Zapis rozmowy z Małgorzatą Forszek, właścicielką Galerii Art Styl w Białej Podlaskiej
Małgorzata Forszek opowiada o planach na najbliższe spotkania kulturalne <<==>> LINK

 

 

Wystawa prac Danuty Koszołko będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach otwarcia Art Styl do dnia 29 stycznia 2022 r.: pn-pt 10:00-17:00, sobota 9:30-14:00.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama