Reklama

Sławatycze: Dzień Babci i Dziadka (film) (galeria)

23 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sławatyczach odbył się Dzień Babci i Dziadka, podczas którego wieczór seniorom umilali młodzi wokaliści oraz aktorzy lokalnego teatru. Zachęcamy do obejrzenia obszernego filmu z wydarzenia, w którym prezentujemy przebieg uroczystego spotkania w Sławatyczach.

Na scenie, specjalnie dla przybyłych babć i dziadków, z okazji ich święta wystąpili młodzi i starsi przedstawiciele międzypokoleniowej grupy Nadbużańskie Słowiki oraz aktorzy miejscowej grupy teatralnej Winda. Wydarzenie uzupełnił spektakl teatralny pt. “Ale to już było” w wykonaniu Teatru Niezależnego Wieku i reżyserii Jolanty Barańskiej, a na seniorów czekały dodatkowe niespodzianki w postaci słodkości.

Chciałbym wam złożyć najserdeczniejsze życzenia, żebyście jako babcie i dziadkowie, mieli na co dzień świadomość, że naprawdę wspieracie wychowanie swojej rodziny i młodzieży. Dziadkowie i babcie to kotwica, do której się zawsze wraca. Jesteście bardzo ważni w procesie wychowania młodego pokolenia, przekazujecie wartości ważne dla nas wszystkich. Swój cenny czas poświęcacie dla wnuków i za to wam pragnę podziękować – mówił do zgromadzonych seniorów Wójt Gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal.

 

Zapis fragmentów wydarzenia dostępny na profilu społecznościowym Radia Biper:

„Arahja” w wykonaniu Teatru Niezależnego Wieku ze Sławatycz <<==>> LINK

Cover Juty (Юта) – Kozacka miłość (Любимый мой) w wykonaniu Barbary Dejczman, Teatr Winda ze Sławatycz <<==>> LINK 

„Cholernie mi żal….!” – Teatr Winda ze Sławatycz. Cover „Kolorowych jarmarków” Janusza Laskowskiego <<==>> LINK

 

Organizatorami wydarzenia byli Wójt Gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach na czele z nowym dyrektorem Radosławem Szczurem, który objął stanowisko po Bolesławie Szuleju, a także Gminna Biblioteka Publiczna w Sławatyczach, Teatr Niezależnego Wieku i Grupa Nadbużańskie Słowiki.

 

materiał: Radio Biper Gmina Sławatycze
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Galeria:

Autor zdjęć:
Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama