Reklama

Kryminałki: Podróżował bez uprawnień za to „na podwójnym gazie”

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę bez uprawnień odpowie 37-letni mieszkaniec gminy Łosice. Mężczyzna został zatrzymany przez bialskich mundurowych w związku z ujawnionym wykroczeniem. Szybko okazało się, że na swoim koncie ma więcej przewinień. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna w takim stanie przewoził pasażera również pod wpływem alkoholu. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy.

Wczoraj przed godziną 17.00 na ulicy Brzeskiej, policjanci bialskiej prewencji zauważyli kierowcę samochodu osobowego marki Audi, który podczas jazdy korzystał z telefonu komórkowego. Gdy zatrzymali auto do kontroli ustalili, że za kierownicą siedzi 37-letni mieszkaniec gminy Łosice.

Wówczas okazało się, że ujawnione przez mundurowych wykroczenie nie jest jedynym przewinieniem „na koncie” 37-latka. Od mężczyzny czuć było wyraźnie spożyty alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna w takim stanie przewoził pasażera znajdującego się również pod wpływem alkoholu. Dodatkowo 37-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Auto trafiło na parking strzeżony, natomiast meżczyzna został doprowadzony do bialskiej komendy.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Apelujemy też o rozwagę. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Przypominamy, że od 1 stycznia tego roku weszły w życie zmiany w przepisach dotyczące kierowców. Za kierowanie bez uprawnień pojazdem mechanicznym sąd orzeka grzywnę w kwocie minimum 1500 złotych, jak też obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama