Reklama

Gminna baza komunalna i inkubator przedsiębiorczości w Łomazach

Gmina Łomazy rozpoczęła realizację jednej z inwestycji zaplanowanych na rok 2022. W ramach podjętych działań po dawnej bazie Spółdzielni Usług Rolniczych powstanie gminna baza komunalna i inkubator przedsiębiorczości.

W ubiegłym tygodniu została podpisana umowa z wykonawcą na realizację I etapu prac dotyczących przebudowy i termomodernizacji budynku biurowo-garażowego bazy komunalnej przy ulicy Rolniczej w Łomazach.

Wartość inwestycji to 1.470.402,79 zł, w tym dofinansowanie 1 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.  Wykonawcą zadania jest Zakład Stolarsko-Budowlany Zdzisław Serhej z Łomaz. Prace potrwają do listopada 2022 roku.

W wyniku inwestycji Gmina Łomazy otrzyma funkcjonalny obiekt użyteczności publicznej, który będzie wsparciem lokalnej społeczności, służący wszystkim mieszkańcom w zakresie gospodarki komunalnej, a także w zakresie podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej. Powstały inkubator przedsiębiorczości może stać się jednocześnie centrum życia gospodarczego mieszkańców, którzy planują uruchomienie własnej firmy. Stworzenie gminnej bazy komunalnej wpłynie na szybkość działania oraz zaspokojenie potrzeb mieszkańców, poprawi funkcjonowanie gminnego PSZOK. Dodatkowym atutem po zakończeniu projektu będzie stworzenie nowych miejsc pracy w zakresie gospodarki komunalnej.

 

materiał: Urząd Gminy Łomazy
tekst/zdjęcia: Urząd Gminy Łomazy
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama