Reklama

1/16 Finału Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej w Białej Podlaskiej (film) (galeria)

21 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej rozpoczęły się rozgrywki 1/16 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Piłce Ręcznej. Tego dnia zmierzyli się ze sobą zawodnicy drużyn: MDK Bartoszyce – UKPR Agrykola Warszawa i UKS Olimpia Biała Podlaska – SPR Wybrzeże III Gdańsk. Organizatorami zawodów są UKS Olimpia Biała Podlaska i Lubelski Związek Piłki Ręcznej. Kolejne mecze drużyny rozegrają w dniach 22-23 stycznia. Zachęcamy do kibicowania!

21 stycznia miało miejsce uroczyste rozpoczęcie 1/16 Finału Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej w Białej Podlaskiej. Wśród kibiców miejscowej Olimpii znalazł się Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. – Szkoła Podstawowa nr 3 to ta szkoła, przy której funkcjonuje Uczniowski Klub Sportowy Olimpia, odnoszący od wielu lat sukcesy w rywalizacji grup młodzieżowych. Przypomnijmy, że w 2018 r. wychowankowie Olimpii w grupie juniora młodszego zostali wicemistrzami Polski, a dwa lata później ci sami chłopcy ponownie zdobyli wicemistrzostwo już jako juniorzy – wspomina prezydent Michał Litwiniuk. – Dzisiaj ich trochę młodsi koledzy w grupie juniorów rywalizują o spełnienie własnych marzeń. Trzymamy kciuki za ich awans do kolejnego turnieju.

Live na profilu społecznościowym Radia Biper:
Prezydent Michał Litwiniuk o 1/16 Finału Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej w Białej Podlaskiej <<==>> LINK

W uroczystości otwarcia wziął udział m.in. Marcin Stefaniec, trener Olimpii z czasów jej dwukrotnego wicemistrzostwa. Obecnie jest trenerem AZS AWF Podlasie. – AZS jest drużyną reprezentującą Białą Podlaską na drugim szczeblu rozgrywkowym w skali ogólnopolskiej, w centralnej ogólnopolskiej pierwszej lidze szczypiorniaka. To wspaniale pokazuje, jak rozwijamy nasze środowisko i jak wspaniale koresponduje ta wieloletnia tradycja. Wszyscy z rozrzewnieniem wspominamy sukcesy ekstraklasowe naszego AZS-u sprzed ponad dwudziestu lat. Wówczas nastąpił dynamiczny rozwój szkolenia w tych grupach młodzieżowych – zauważa Michał Litwiniuk. 

UKS Olimpia z Białej Podlaskiej to młody zespół, który walczy na arenie II ligi. –  Walczy, żeby zdobyć doświadczenie. Jest to ich drugi awans do 1/16 Mistrzostw Polski. Walczą i starają się nawiązać do jak najlepszych tradycji i starszych kolegów. Nie będzie im łatwo, ale są ambitni i wiedzą, jakie barwy reprezentują. Myślę, że dadzą dziś kibicom fajny spektakl – podzielił się spostrzeżeniami przed meczem radny Mariusz Michalczuk. Mecze w dniu 21 stycznia rozegrały między sobą Olimpia, Agrycola, Wybrzeże i Bartoszyce. – Reprezentują wysoki poziom i choć sądzę, że nie jesteśmy faworytami, to czasami z takiej pozycji nie-faworyta fajnie jest walczyć i mam nadzieję, że chłopaki pokażą na co ich stać.

Live na profilu społecznościowym Rada Biper:
Mariusz Michalczuk o UKS Olimpia Biała Podlaska<<==>> LINK

Pierwszy mecz rozegrany między MDK Bartoszyce i UKPR Agrykola Warszawa zakończył się wynikiem 20:21. Tak cieszyli się zawodnicy Agrykoli:
Live na profilu społecznościowym Radia Biper:
 Zwycięski okrzyk po wygranym meczu <<==>> LINK

Drugi tego dnia mecz rozegrały drużyny UKS Olimpia Biała PodlaskaSPR Wybrzeże III Gdańsk z wynikiem 28:25 dla Olimpii. Gratulujemy!
Live na portalu społecznościowym Radia Biper:
Mega doping i ostra walka: mecz UKS Olimpia Biała Podlaska – SPR Wybrzeże III Gdańsk <<==>> LINK

 

W kolejnych dniach zmierzą się ze sobą drużyny:

22.01.2022 r. sobota

godz. 11.00 SPR Wybrzeże III Gdańsk – MDK Bartoszyce

godz. 13.00 UKS Olimpia Biała Podlaska – UKPR Agrykola Warszawa

23.01.2022 r. niedziela

godz. 10.00 UKPR Agrykola Warszawa – SPR Wybrzeże III Gdańsk

godz. 12.00 UKS Olimpia Biała Podlaska – MDK Bartoszyce

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
film/zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama