Reklama

Podpisz petycję – bezpieczeństwo na skrzyżowaniu

Mieszkańcy miasta i gminy Międzyrzec Podlaski, zaniepokojeni sytuacją i pełni obaw o bezpieczeństwo własne i innych użytkowników ruchu drogowego, przygotowali petycję do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przebudowę skrzyżowania drogi krajowej Nr 2 z ulicą Drohicką i drogą w kierunku Zasiadek. Apelują o wykonanie w tym miejscu ronda i oświetlenia z przejściem dla pieszych. Na skrzyżowaniu dochodzi do wypadków, m.in. z powodu braku oświetlenia, a obecnie też w związku z brakiem dobrej widoczności ograniczonej przez stojące wzdłuż drogi krajowej ciężarówki. Jeden z wypadków miał miejsce 18 stycznia. Osoby zainteresowane kwestią poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu mogą podpisać petycję w postaci online, natomiast w dniu 22 stycznia od godz. 10:00 na Placu Jana Pawła II w Międzyrzecu będzie można złożyć podpis osobiście.

Zaścianki 18.01.2022
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
oddział w Lublinie
Ul.Ogrodowa 21
20-075Lublin

Petycja w sprawie budowy ronda i oświetlenia z przejściem dla pieszych na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 2 (Międzyrzec Podlaski) z drogą powiatową nr 1010L (Międzyrzec Podlaski, ul. Drohicka-Zasiadki)

Niniejszym na podstawie art.2 ust.1 i 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014r. o petycjach (Dz. U. dnia 5 września 2014r.,poz .1195) składamy petycję:
Nieustannie rosnący ruch drogowy samochodów osobowych jak i ciężarowych w obrębie wskazanego skrzyżowania jest związany z bardzo dynamicznym rozwojem i rozrastaniem się okolicznych miejscowości (Międzyrzec Podlaski, Zaścianki, Manie, Zasiadki, Dziadkowskie). Jest ono przyczyną wielu niebezpiecznych sytuacji, do których dochodzi na tym skrzyżowaniu, w tym licznych wypadków i kolizji, o czym świadczą dane Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej oraz Komendy Miejskiej Straży Pożarnej. Ruch na tym skrzyżowaniu jest bardzo duży, jest to jedyny dojazd mieszkańców obrębu nr 0014,0013,0033 do szkół, przedszkoli, miejsc pracy i służby zdrowia. Przejście pieszego przez ruchliwą krajową drogę nr2 na tym skrzyżowaniu jest wręcz niemożliwe z powodu wzmożonego ruchu. Ruch na tym skrzyżowaniu będzie stale wzrastał w związku z planowanymi inwestycjami na terenie Gminy Międzyrzec Podlaski jak i Miasta Międzyrzec Podlaski. Jako mieszkańcy boimy się o nasze bezpieczeństwo przejścia i przejazdu na tym skrzyżowaniu. W godzinach wieczornych skrzyżowanie jest niebezpieczne, iż nie posiada żadnego oświetlenia. W najbliższym czasie planowana jest przebudowa drogi powiatowej nr1010L, łącząca się z tym skrzyżowaniem.

Budowa ronda w tym miejscu jest konieczna ponieważ:
1. Wymusi na kierujących pojazdami zmniejszenie prędkości przy pokonywaniu skrzyżowania przez co zwiększy się w znacznym stopniu bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi.
2. W związku z niską prędkością samochodów oraz faktem, że na rondzie pojazdy poruszają się w tym samym kierunku wyeliminowane zostanie najgroźniejsze ryzyko możliwości zderzenia czołowego lub czołowo bocznego pojazdów jadących z dużą prędkością.
3. Budowa dobrze zaplanowanego przejścia dla pieszych zapewni bezpieczeństwo młodzieży szkolnej i mieszkańców.
4. Upłynni ruch na skrzyżowaniu, dając równe prawa wszystkim pojazdom wjeżdżającym na skrzyżowanie.
5. Usprawnienie ruchu i radykalna poprawa bezpieczeństwa w znacznym stopniu wpłyną na poprawę jakości życia mieszkańców.

Postulujemy by działać przyszłościowo z uwzględnieniem nie tylko dzisiejszych, ale i przyszłych potrzeb. Ronda są jedynym sensownym rozwiązaniem. Biorąc pod uwagę powyższe fakty, proszę o przychylne rozpatrzenie prośby. Liczę, że dobro wszystkich uczestników ruchu leży w naszym wspólnym interesie.
Do petycji dołączam liczne podpisy mieszkańców gminy i miasta Międzyrzec Podlaski

Podpisano: Mieszkańcy Miasta i Gminy Międzyrzec Podlaski 

 

Petycję można podpisać online na stronie:
Petycja w sprawie przebudowy skrzyżowania ul. Drohickiej z drogą krajową nr 2 <<==>> LINK

W dniu 22 stycznia od godz. 10:00 na Placu Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim będzie możliwość złożenia swojego podpisu pod petycją.

 

materiał: Anna Siljańczuk
zdjęcie: Anna Siljańczuk, fotografia od czytelnika
Opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama