Reklama

Rossosz: Koncert kolęd i pastorałek (film) (galeria)

16 stycznia w kościele pw. Św. Stanisława w Rossoszu odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Sławatyckiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Piotra Gierulskiego. Na wydarzenie zaprosili proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Rossoszu, Sławatycka Orkiestra Dęta oraz strażacy ochotnicy z OSP Milanów, Rossosz i Włodawa. Zapraszamy do obejrzenia obszernego materiału video z koncertu.

Po sumie w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rossoszu odbył się „Koncert kolęd i pastorałek” w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Piłsudczyków RP Okręgu Lubelskiego złożonej z muzyków orkiestr dętych OSP w Sławatyczach, Milanowie, Włodawie i Rossoszu. W uroczystości wziął udział prezes Okręgu Lubelskiego ZP RP Leszek Kalinowski.

Orkiestrą dyrygował Piotr Gierulski. W roli solistów wystąpili Janusz Pruniewicz, Elżbieta Gruszkowska i Zosia Gierulska. Koncert prowadziła Zofia Dymowska.

Uczestnicy wysłuchali najpiękniejszych kolęd i pastorałek, które w kulturze katolickiej wykonywane są tradycyjnie do 2 lutego. – Są też takie miejsca na świecie, gdzie cały rok śpiewa się kolędy. Jednym z nich jest Bazylika Betlejemska, drugim Bazylika Matki Bożej Większej w Rzymie, gdzie są chronione relikwie żłóbka Pana Jezusa – przypomniał proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Rossoszu ks. Bogdan Sewerynik. – Dziś spotykamy się w naszym kościele w Rossoszu, by śpiewać kolędy i czcić nowonarodzonego Jezusa.

 

Krótki zapis koncertu na portalu społecznościowym Radia Biper:
Koncert kolęd i pastorałek w Rossoszu <<==>> LINK

 

 

materiał: Radio Biper Gmina Rossosz, Parafia w Rossoszu
film: Krzysztof Lewczuk / Małgorzata Lewczuk
zdjęcia: Radio Biper TV
opracowanie: Anna Ostapiuk

Galeria:

Autor zdjęć:
Biper TV

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama