Reklama

Bokinka Królewska: „XIV Wieczór z Kolędą” w nowo poświęconej świetlicy (film) (galeria)

15 stycznia w Bokince Królewskiej społeczność gminy Tuczna spotkała się na "XIV Wieczorze z Kolędą", któremu towarzyszyło uroczyste otwarcie i poświęcenie przebudowanej i wyremontowanej w ramach rewitalizacji gminy świetlicy wiejskiej. O projekcie i wydarzeniu rozmawiamy z wójtem Zygmuntem Litwiniukiem.

Uroczystość rozpoczęto od poświęcenia nowo otwartej świetlicy w Bokince Królewskiej. Przecięcia wstęgi dokonali Wójt Gminy Tuczna Zygmunt Litwiniuk, przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego Mariusz Kiczyński, przewodniczący rady gminy Zbigniew Sokołowski, sołtys wsi Bokinka Królewska Elżbieta Moszkowska oraz inspektor nadzoru Henryk Gromysz. Przedstawiciele Gminy Tuczna oraz Powiatu Bialskiego wygłosili kilka słów do zgromadzonych na spotkaniu. – Świetlica została wyremontowana w ramach projektu „Rewitalizacja Gminy Tuczna”, dziś odbywa się jej otwarcie i poświęcenie. Jednocześnie mamy dziś tradycyjny przegląd kolęd, imprezę, którą organizowaliśmy w tej świetlicy od kilkunastu lat. Później ze względu na stan budynku nie było to możliwe. Dzięki projektowi rewitalizacji około pól miliona złotych zostało pozyskane i dziś możemy się w niej bawić – wyjaśnia wójt Zbigniew Litwiniuk. Budynek przeszedł generalną przebudowę i remont, zachowano jedynie dawne ściany zewnętrzne. Dziś świetlica będzie w stanie pomieścić około 150 osób. Wyposażono ją w podjazd dla osób niepełnosprawnych, toalety i zaplecze kuchenne, na zewnątrz pojawił sie parking, a remont przeszedł również boks strażacki, w którym swoją siedzibę ma OSP z Bokinki Królewskiej. – Nastąpiła również zmiana bramy garażowej i obecnie mamy nowoczesną, podnoszoną. Cieszy nas również izolacja termiczna, będą więc oszczędności na ogrzewaniu. Jest ładnie, czysto i ciepło, świetlica jest dostępna dla wszystkich, również dla niepełnosprawnych. 

Live na profilu społecznościowym Radia Biper:
Rozmowa z wójtem Zygmuntem Litwiniukiem <<==>> LINK

Warto przypomnieć, że projekt Rewitalizacji Gminy Tuczna, rozłożony na trzy lata inwestycyjne, obejmował pięć zadań, wśród których znalazły się trzy dotyczące świetlic wiejskich w Bokince Królewskiej, Żukach i Wólce Zabłockiej, czwarty objął Spółdzielnię Socjalną „Wspólna Chata”, natomiast w ramach piątego wykonano oświetlenie boisk sportowych i zagospodarowano tereny wokół szkoły, m.in. powstała siłownia zewnętrzna i oświetlenie hybrydowe.

Wydarzenie w dniu 15 stycznia ubogaciły występy artystyczne uczestników „XIV Wieczoru z Kolędą:
– zespół „Bokinczanka”
– zespół „Razem” z Tucznej
– zespół śpiewaczy z Międzylesia
– zespół Tęcza z Dąbrowicy Dużej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Tuczna
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk / Marcin Laskowski, Gmina Tuczna
film: Mariusz Maksymiuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama