Reklama

Sławatycze: Jasełka w Jabłecznej

W niedzielne popołudnie 19 grudnia 2021r. w Świetlicy w Jabłecznej odbył się Wieczór Wigilijny dla wszystkich mieszkańców i osób samotnych. W organizację imprezy z zaangażowaniem włączyło się Koło Gospodyń Wiejskich w Jabłecznej, pod czujnym okiem Przewodniczącej Koła Grażyny Panasiewicz, która dopilnowała szczegółów dotyczących wystroju świetlicy i wszystkich potraw, które znalazły się na wigilijnym stole. Pani Grażyna Panasiewicz przywitała wszystkich zgromadzonych i przybyłych gości życząc Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Wieczór Wigilijny rozpoczął się częścią artystyczną przygotowywaną przez Filię Biblioteki Publicznej w Jabłecznej przy współpracy z Ks. Michałem Wawerskim proboszczem parafii katolickiej p.w. Przemienienia Pańskiego w Jabłecznej, którzy wspólnie przygotowali dzieci do występu w Jasełkach Bożonarodzeniowych. Występ dzieci miał w sobie mnóstwo uroku i w szczególny sposób wprowadził zgromadzonych gości w wyjątkowy nastrój świąt Bożego Narodzenia.

W wydarzeniu uczestniczyli: Przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Kiczyński, Radny Powiatu Tomasz Andrejuk, Wójt Gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal, Przewodnicząca Gminy Monika Tyszczuk, Zastępca Przewodniczącej Gminy Adam Trzeciak, Radni Gminy Sławatycze, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sławatyczach Mariusz Oleszczuk, Przedstawiciele Wojska Polskiego, Dyrektor GOK Bolesław Szulej z instruktor Elżbietą Gruszkowską oraz Ks. Archimandryta Piotr Dawidziuk z braćmi i Ks. Michał Wawerski.

Życzenia do wszystkich uczestników skierowali: Przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Kiczyński, Wójt Arkadiusz Misztal, Ks. Archimandryta Piotr Dawidziuk oraz Ks. Michał Wawerski, który odczytał fragment Pisma Świętego i zaprosił wszystkich zgromadzonych do wspólnej modlitwy oraz do wzięcia opłatka i prosfory.

Podczas degustacji tradycyjnych potraw wigilijnych uczestnicy wieczerzy mieli okazję wysłuchać przepięknych kolęd w wykonaniu Kapeli podwórkowej Taaka Paka z Parczewa.

Na koniec spotkania Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Jabłecznej Grażyna Panasiewicz zrobiła miłą niespodziankę swoim Członkiniom, przygotowując im świąteczne upominki za swoją coroczną pracę i zaangażowanie na poczet Koła Gospodyń Wiejskich w Jabłecznej , które własnoręcznie wręczył Wójt Gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal.


materiał: Koła Gospodyń Wiejskich w Jabłecznej
tekst i zdjęcia: Małgorzata Walczuk GBP Sławatycze
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama