Reklama

Piszczac: Orszak Trzech Króli (film) (galeria)

6 stycznia mieszkańcy gminy Piszczac wyruszyli w uroczystym Orszaku Trzech Króli spod kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Prowadzeni przez gwiazdę betlejemską i trzech monarchów z Europy, Azji i Afryki, przemaszerowali ulicą Włodawską do skwerku, a następnie okrążając go powrócili pod szopkę, gdzie powitały ich żywe zwierzęta strzegące Świętej Rodziny.

W role trzech królów wcielili się w tym roku sołtys Piszczaca Pierwszego Karol Łukaszuk, prezes klubu „Lutnia Piszczac” Piotr Dawidziuk oraz radny Gminy Piszczac, a zarazem nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Piszczacu Piotr Kurowski

Mieszkańcy gminy licznie stawili się tego dnia na uroczystości. – W orszaku bierze udział lokalna społeczność. Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji, jest dużo osób, a dodatkowo mamy przygotowane dzieci, które idą z gwiazdą i śpiewają kolędy – wyjaśnia dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu Gabriela Bielińska.

Uroczystościom w dniu Święta Objawienia Pańskiego przewodniczył ks. kan. Michał Oleszczuk, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Świętego w Piszczacu. – Odwieczne słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. Przyszło do nas w tej niepozornej postaci dziecięcia tak zależnego od człowieka. Otwieramy się na tego Jezusa Chrystusa, który przychodzi do nas w każdym dziecku, w każdym człowieku, którego spotykamy w naszej codzienności – apelował do wiernych ks. Michał Oleszczuk.

 

materiał: Radio Biper Gmina Piszczac
tekst: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki / Małgorzata Mieńko

Zobacz galerię zdjęć:

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama