Reklama

Kryminałki: Pierwszy mandat z nowego taryfikatora. Jechał z prędkością niemal 180 km/h!

Policjanci bialskiej drogówki zatrzymali do kontroli 33-letniego kierowcę BMW, jadącego drogą krajową z prędkością niemal 180 km/h. Mężczyzna przekroczył tą dozwoloną o 89 kilometrów. Kierowca otrzymał rekordowy mandat w wysokości 2500 zł. To efekt nowych przepisów i wyższych stawek mandatów.

Na pierwsze przypadki kiedy mundurowi zastosowali nowy taryfikator nie trzeba było długo czekać. Wczoraj około godziny 18.00 na krajowej dwójce w miejscowości Sycyna policjanci bialskiej grupy Speed zauważyli kierowcę, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Jadący BMW mężczyzna pędził z prędkością niemal 180 km/h przekraczając tę dozwoloną o 89 kilometrów. Warto podkreślić, że w chwili zdarzenia na drodze panowały trudne warunki z uwagi na opady deszczu.

Poczynania kierowcy uwiecznił policyjny videorejestrator. Gdy mężczyzna został zatrzymany do kontroli okazało się, że za kółkiem BMW siedzi 33-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego, który spieszył się, gdyż był umówiony by obejrzeć dom na sprzedaż…

Za popełnione wykroczenie mężczyzna otrzymał 10 punktów karnych oraz mandat w kwocie 2,5 tysiąca złotych. Apelujemy o rozwagę na drodze przypinając, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 30 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama