Reklama

Terespol: Prace na przejeździe wstrzymane do końca marca 2022 roku

Spółka Trakcja S.A poinformowała w komunikacie, że prace na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ul. Wojska Polskiego w Terespolu zostają wstrzymane do końca marca 2022 roku. Wykonawca, jako powód podaje wprowadzenie stanu wyjątkowego oraz zakazu przebywania na obszarze objętym stanem wyjątkowym oraz rozwój epidemii i duży wzrostu zachorowań na Covid-19.

Pierwotny harmonogram, zakładał ukończenie prac do 28 października 2021 roku. Potem termin został przesunięty do końca listopada br. a ostatecznie spółka poinformowała, że prace zostają wstrzymane do 31 marca 2022 roku. W związku z zaistniałą sytuacją wykonawca zamierza otworzyć przejazd do czasu wznowienia prac.  – Wykonawca informuje, że jest w trakcie procedowania tymczasowego otwarcia przedmiotowego przejazdu kolejowo-drogowego. Po otrzymaniu zgody od zarządcy drogi i organów administracyjnych przejazd będzie otwarty dla ruchu kołowego do dnia 31.03.2022 r. Po tym terminie nastąpi jego ponowne zamknięcie, celem zakończenia robót budowlanych związanych z ułożeniem docelowej nawierzchni drogowej – informuje  Spółka Trakcja S.A.

Przypomnijmy, że prace na przejeździe drogowo-kolejowym w Terespolu obejmują budowę nowej nawierzchni drogowej oraz poprawę instalacji wodociągowej, która znajduje się pod drogą. W wyniku zamknięcia ruchu na przejeździe wyznaczono objazd ulicami Wojska Polskiego, Kodeńską oraz drogą krajową nr 2. Efektem prac ma być płynny przejazd samochodów przez tory.

 

Źródło: Burmistrz Terespola Jacek Denieluk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama