Reklama

Leśna Podlaska: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego gościł nauczycieli z Węgier

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej po raz kolejny gościł delegację węgierskich nauczycieli ze Szkoły Rolniczej Bethlen Gabor na Węgrzech. Wizyta odbywała się w ramach podpisanego w 2010 roku porozumienia o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej a Stowarzyszeniem Del – Alford EU z departamentu Bekes na Węgrzech.

W programie pobytu w Leśnej Podlaskiej znalazła się wizyta w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej, gdzie z węgierskimi nauczycielami spotkał się wice starosta Janusz Skólimowski. Goście z Węgier mieli również okazję zapoznać się z funkcjonowaniem i bazą dydaktyczną szkoły, poznali kierunki kształcenia, bazę do praktycznej nauki zawodu, pracownie dydaktyczne oraz park maszynowy. Zwiedzili najważniejsze zabytki kultury i dziedzictwa Warszawy oraz atrakcje turystyczne naszego regionu – „Pracownie Ginących Zawodów” na terenie ECKiW OHP w Roskoszy, Stadninę Koni w Janowie Podlaskim i „Uroczysko Zaborek”, położone na terenie Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”.

Odwiedzili także specjalistyczne gospodarstwa rolne zajmujące się produkcja roślinną i zwierzęcą – bydło mleczne: gospodarstwo rolne Państwa Rydzów w Kobylanach oraz gospodarstwo rolne Państwa Olędzkich w Choroszczynce. – Wizyta nauczycieli z Węgier to była kolejna okazja, aby wymienić doświadczenia oraz zacieśnić współpracę pomiędzy szkołami, co w przyszłości z pewnością zaowocuje działaniami mającymi na celu podniesienie jakości oferowanego przez obie szkoły kształcenia zawodowego – podkreśla dyrekcja placówki. 

 

Tekst / zdjęcia: ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama