Reklama

Sosnówka: Laptopy na finał projektu „Sieć na kulturę”

W ramach podsumowania projektu "Sieć na kulturę w podregionie bialskim", który realizował Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce, placówka otrzymała sześć laptopów. Sprzęt pozwoli doposażyć ośrodek i wpłynie na dalszy rozwój edukacyjnej działalności.

W przeciągu bieżącego roku Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce wziął udział w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie bialskim”, którego organizatorem jest Fundacja Wspierania Zrównoważonego Rozwoju, a środki na realizację zapewnił Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, Działanie 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej.

Sam projekt polegał na podniesieniu kompetencji cyfrowych pracowników instytucji kultury oraz grupy dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. W bezpłatnym szkoleniu „Korzystanie z cyfrowych usług na zaawansowanym poziomie” trwającym od kwietnia do maja w trybie zdalnym wzięło udział 9 osób z terenu gminy Sosnówka. Uczestnicy zapoznali się z aplikacjami umożliwiającymi załatwianie komputerowo spraw administracyjnych, zdobywali kompetencje związane z formalną i nieformalną korespondencją online oraz pozyskiwali wiedzę o cyberbezpieczeństwie i bezpiecznym nawigowaniu w sieci.

Podsumowaniem projektu było wyposażenie Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnówce w sprzęt komputerowy, którym jest sześć laptopów.

 

materiał/zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama