Reklama

Terebela: Uroczyste oddanie odcinka zmodernizowanej drogi powiatowej (film)

26 listopada w Terebeli przecięto wstęgę i uroczyście oddano zmodernizowany wspólnie przez powiat bialski i gminę Biała Podlaska odcinek drogi powiatowej. 

Droga przebudowana została na odcinku blisko 3,5 km z Terebeli do Białej Podlaskiej  Podczas remontu wymieniono nawierzchnię asfaltową, powstały również utwardzone wjazdy na posesję, chodnik oraz perony przystanków autobusowych w obu kierunkach jazdy. Wykonawcą inwestycji była bialska firma PRD Horeglad. Ze względu na brak dofinansowania z funduszy krajowych i unijnych, zadnie było realizowane etapami. Koszt przebudowy wyniósł łącznie 2,5 mln zł, z czego połowę pokryła gmina Biała Podlaska a pozostałe 50% dołożył powiat bialski. 

– Chciałbym podkreślić dobre współdziałanie gminy i powiatu. Rozumiemy się z panem starostą i inwestycje drogowe w gminie są imponujące. Przez gminę przebiega duża liczba dróg powiatowych, krajowych i wojewódzkich. Systematycznie je budujemy i naprawiamy. Mieszkańcy bardzo się cieszą z oddanej inwestycji – podkreśla Wiesław Panasiuk, wójt gminy Biała Podlaska. 

Przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego Mariusz Kiczyński wyjaśnia, że ilość dróg w powiecie, to około 1000 km i samorząd nie jest w stanie sam wyremontować każdej drogi, dlatego taka współpraca z gminami jest konieczna. – Słyszy się, że jednak powiat mógłby więcej partycypować w kosztach, niestety możliwości finansowe i wielkość powiatu są takie, że samy nie wybudujemy, ani nie wyremontujemy tych wszystkich dróg, chociaż robimy wszystko, aby tych kilometrów przybywało z roku na rok – tłumaczy przewodniczący rady Powiatu Bialskiego.

Obecna podczas uroczystości dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Białej Podlaskie Krystyna Beń wspomniała, że w planie jest kontynuacja przebudowy kolejnego odcinka tej drogi w kierunku miejscowości Witulin. 

 

Zdjęcia: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama