Reklama

Gmina Biała Podlaska odebrała 7,6 mln zł na inwestycje strategiczne

29 listopada w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się symboliczna uroczystość przekazania dotacji w ramach programu Polski Ład dla samorządów powiatu bialskiego. Wśród beneficjentów jest Gmina Biała Podlaska, która otrzymała środki w wysokości 7,6 mln zł na inwestycje strategiczne. Symboliczny czek na ręce wójta Wiesława Panasiuka przekazał minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Przypomnijmy, że dofinansowanie otrzymały dwa projekty: „Budowa dróg wraz z infrastrukturą techniczną na terenie Gminy Biała Podlaska” oraz „Budowa wodociągu do miejscowości Wólka Plebańska”.

W ramach pierwszego zadania powstanie droga wewnętrzna o długości 1624 m w Sławacinku Nowym i Sławacinku Starym. Powstaną również odcinki ulic: Diamentowej, Konwaliowej, Perłowej, Szafirowej w Rakowiskach o łącznej długości 684 m. W Czosnówce zbudowane zostaną odcinki ulic: Jodłowej, Spełnionych Marzeń i Grabowej wraz z infrastrukturą wodno – kanalizacyjną o łącznej długości ok. 910 m. W Porosiukach wykonana zostanie droga gminna na odcinku ok. 1300 m. Całkowita wartość projektu to 5,5 mln zł, z czego 225 tys. zł, to wkład własny gminy. Inwestycje mają być zrealizowane w czasie 12 miesięcy od podpisania umów z wykonawcą. Planowane rozpoczęcie prac to maj/czerwiec 2022 roku.

W ramach drugiego zadania zbudowane zostanie około 7600 m sieci wodociągowej w miejscowości Wólka Plebańska wraz z wyprowadzeniem ponad 100 przyłączy do granic działek mieszkaniowych. Realizacja inwestycji wymagać będzie włączenia w istniejący na terenie Miasta Biała Podlaska wodociąg i przejścia przez teren zamknięty jednostki wojskowej na dawnym lotnisku w Białej Podlaskiej. Inwestycja w przyszłości umożliwi włączenie do sieci wodociągowej obiektów zarządzanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Wartość całkowita projektu to 2,5 mln zł z czego gmina ze swojego budżetu dołoży 125 tys. zł. Planowany czas realizacji inwestycji to 24 miesiące od podpisania umowy z wykonawcą. Pierwsze prace rozpoczną się w okresie maj-czerwiec 2022 r.

Zdjęcie: UG w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama