Reklama

Drelów: Uczniowie z Drelowa laureatami ogólnopolskiego konkursu historycznego

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Drelowie Adam Michalski i Aleksandra Kunaszyk zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu historycznego "Porozmawiajmy o historii".

Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do przygotowania materiału, opartego o interakcje z rodziną i najbliższym otoczeniem, dotyczącego odtwarzania i budowania zachowań patriotycznych w oparciu o wartości przekazywane w małżeństwie i rodzinie, parafii, szkole czy klubie sportowym. Projekt odnosił się do historii mówionej i przekazywanej w domu rodzinnym i najbliższym otoczeniu. Dzięki projektowi uczniowie mieli szanse na pogłębioną interakcję ze swoimi rodzicami, dziadkami oraz miejscowymi instytucjami. A także poznanie bądź pogłębienie wiedzy dotyczącej lokalnych bohaterów poprzez przegląd pamiętników, listów, dokumentów, albumów zdjęć, śladów historii zachowanych w rodzinie, parafii, szkole i klubie sportowym i przekazanie jej rówieśnikom w wybranej formie (video bądź fotoreportażu) dającej szerokie pole do kreatywnej narracji.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach. Do projektu byli zaproszeni uczniowie klas: 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniowie ze szkół średnich.

Adam Michalski zajął II miejsce za pracę pt. „Ludwik Prokopiuk. Budowniczy kapliczek”
Aleksandra Kunaszyk otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę specjalną za poruszającą pracę o swoim tacie pt. „To tylko PIES”.

Praca Adama została wykonana pod kierunkiem Agnieszki Kozaczuk, natomiast praca Aleksandry pod kierunkiem Marcina Ślusarka.

Wręczenie nagród odbyło się 25 listopada podczas uroczystej gali w Józefowie koło Warszawy, w Szkole Strumienie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama