Reklama

Biała Podlaska: Miejska Biblioteka Publiczna nagrodzona w ogólnopolskim konkursie

Jury ogólnopolskiego konkursu Nocy Bibliotek i Platona nagrodziło Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej za najciekawsze, wyróżniające się wydarzenia w ramach Nocy Bibliotek.

W tym roku, pomimo sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa, w czytelniczej akcji wzięło udział 1300 bibliotek z całego kraju. Bialska instytucja kultury, jako jedna z dziesięciu nagrodzonych, została doceniona za szereg ciekawych propozycji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, z których mogli skorzystać mieszkańcy miasta.

Podczas tegorocznej edycji Nocy Bibliotek, która została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka, bialczanie spotkali się z Cezarym Hince, który promował swoją najnowszą książkę „Piłkarskim szlakiem północnej Lubelszczyzny. Kluby, mecze i rozgrywki ligowe sezon po sezonie 1975-2021″. Emocji dostarczyły również spotkania z technikiem kryminalistyki Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, Ryszardem Modelewskim, byłym policjantem oraz Robertem Małeckim – jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy literatury sensacyjnej i kryminalnej. Dodatkowo dzieci oraz młodzież wzięły udział w zagadkach detektywistycznych przygotowanych przez Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży „Barwna” oraz Multicentrum.

Źródło / zdjęcia: MBP w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama