Reklama

Sosnówka: Oficjalne otwarcie drogi gminnej w Przechodzie (film) (galeria)

17 listopada nastąpiło oficjalne otwarcie wraz z poświęceniem drogi gminnej Nr 101196L w miejscowości Przechód, której budowa zakończyła się pod koniec października.

W wydarzeniu udział wzięli wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, członek Zarządu Powiatu Bialskiego Mateusz Majewski, radny Powiatu Bialskiego Tomasz Andrejuk, radni Gminy Sosnówka Piotr Chilczuk i Mieczysław Karpiuk, Tadeusz Kisiel reprezentujący głównego wykonawcę – Zakład Usługowy „Krecik” Barbara Kisiel, inspektor nadzoru Paweł Kołodziejski, pracownicy Urzędu Gminy Sosnówka oraz mieszkańcy. – Cieszę się z tej drogi nie tylko jako wojewoda, bo każdy kilometr to radość, ale cieszę się szczególnie jako rolnik. Modernizacja dróg służy poprawie bezpieczeństwa i komfortu osób, które nimi się przemieszczają, a to zwłaszcza rolnicy. Obecnie w gospodarstwach jest coraz nowocześniejszy i coraz kosztowniejszy sprzęt, o który trzeba dbać. Dobre jakościowo drogi zapobiegają jego niszczeniu. Najważniejszy jest komfort osób, które tutaj ciężko pracują, by przekazać podatki i środki, z których te drogi są finansowane. To samonapędzające się koło zamachowe – zauważa wicewojewoda podkreślił Robert Gmitruczuk.

Oficjalnego otwarcia inwestycji dokonał wójt Gminy Sosnówka Marcin Babkiewicz wraz z zaproszonymi gośćmi, a ks. Robert Bartosik,  proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żeszczynce, poświęcił nowy odcinek drogi. – Każda inwestycja przy tak małym budżecie jaki posiada Gmina Sosnówka łatwa nie jest, natomiast ja postawiłem sobie bardzo ambitne plany i je realizuję. Małymi krokami ruszamy do przodu, gmina się zmienia na lepsze, a mieszkańcy są zadowoleni. Spełniam się tutaj jako wójt tej gminy i staram się wykonywać jak najwięcej. Otwierają się nowe możliwości i nowe programy, więc myślę, że to jeszcze nie koniec – mówił wójt Marcin Babkiewicz

Inwestycja pn. „Budowa drogi gminnej Nr 101196L na odcinku od km 0+600.0 do km 1+556.0 w miejscowości Przechód gmina Sosnówka” została dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą 444 000,00 zł. Całkowita wartość inwestycji 888 000,00 zł. Wykonano kilometr drogi sięgający do ostatnich zabudowań, do zrealizowania pozostał jeszcze odcinek leśny łączący drogę z drogą krajową. – To co najważniejsze mamy już zrobione, ale w przyszłości połączymy te drogi – zapewnił wójt Babkiewicz. – Środki pochodzące z różnych programów rządowych są dobrze wykorzystywane i służą mieszkańcom naszych małych ojczyzn. Apelujemy do samorządów, by korzystały z funduszy rządowych, z Funduszu Dróg Samorządowych czy z Funduszu Polski Ład, bo są to pieniądze dobrze wydawane – dodał Gmitruczuk. 

materiał: Urząd Gminy Sosnówka
opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Małgorzata Mieńko

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama