Reklama

Powiat: Tir z nielegalnymi papierosami o wartości 1,5 mln zł

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej z Białej Podlaskiej, podczas czynności kontrolnych ukierunkowanych na zwalczanie przemytu towarów akcyzowych, ujawnili i zabezpieczyli nielegalne papierosy o wartości 1,5 mln zł. Czynności w sprawie były realizowane pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Do zdarzenia doszło 19 października br. Tego dnia funkcjonariusze Placówki SG w Terespolu  oraz  KAS w Białej Podlaskiej, prowadzili wspólne działania służbowe na terenie powiatu bialskiego. Podczas tych działań wytypowano do kontroli szczegółowej zestaw ciężarowy marki DAF/WIELTON na polskich numerach rejestracyjnych. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się podczas przestrzeni ładunkowej zestawu, gdzie ujawniono duże tekturowe pudła wypełnione papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W sumie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 100 000 paczek papierosów rożnych marek o wartości 1 495 340 zł. Funkcjonariusze zabezpieczyli również pojazd oraz naczepę, w której przewożono nielegalny towar. Szacunkowa wartość zestawu DAF/WIELTON, to około 120 tys. zł.
 
Do sprawy zatrzymano 41-letniego obywatela Polski, który był kierowcą kontrolowanego zestawu. Na powyższe zdarzenie wszczęto przeciwko ww. kierowcy, postępowanie przygotowawcze nadzorowane przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie. Wobec podejrzanego obywatela RP zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Tekst / zdjęcia: por. SG Dariusz Sienicki,  Rzecznik Prasowy Komendanta NOSG

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama