Reklama

Biała Podlaska: Komfortowe mieszkania na dawnym PKSie (galeria)

Weekendowy objazd Białej Podlaskiej. Południową część miasta postaraliśmy się w niedzielę objechać i najciekawsze ze spostrzeżeń publikujemy na Radio Biper. Rozpoczynamy od ulicy Kąpielowej. Merkury Goławski realizuje tu kolejną swoją deweloperską inwestycję.

Budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem podziemnym powstaje na rogu Kąpielowej i Sidorskiej. Adres obiektu – Kąpielowa 2A. Zaprojektowanych w pięcio kondygnacyjnym bloku zostało 64 mieszkań. Od 25m2 do 66m2. W podziemiach garaż w ilości 24 miejsc postojowych. Do tego lokal usługowy o powierzchni 57m2. Termin zakończenia budowy: II połowa 2022.

Więcej na stronie http://www.golawscy.pl/

Warto dodać, że teren na którym powstaje budynek to dawna baza PKS Biała Podlaska. Większość mieszkańców miasta pamięta jeszcze tą instytucję. To właśnie obszar pomiędzy ulicami Sidorską, Kąpielową, Wyszyńskiego prawie po ulicę Widok był nieruchomością w całości wykorzystywaną przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej. Dawne lata. Dziś większość obszaru to parkingi i miejsca postojowe firm transportowych. Zupełnie nieźle, odremontowany, funkcjonuje biurowiec po PKS gdzie znalazło swoje miejsce działalności kilka firm. Swego czasu funkcjonowała tu jeszcze stacja paliw. Dziś nie jest już nieczynna. Po kawałku terenu rozpoczyna się jego rewitalizacja i znalezienie na jego zagospodarowanie nowych pomysłów. Blok Merkurego to jeden z nich. I to pewnie nie ostatni tutaj blok a być może znajdzie się też miejsce na domy jednorodzinne czy też w zabudowie szeregowej.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
grafika: golawscy.pl
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
golawscy.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama