Reklama

Kryminałki: Wzrasta ilość oszustw i kradzieży za pośrednictwem internetu

Małaszewicze Duże: Nieznana osoba podająca się za konsultanta banku dzwoniąc z numeru infolinii wprowadziła w błąd Obywatela Ukrainy. Strata 3000 zł. // Biała Podlaska: Nieznany sprawca, dokonał uszkodzenia samochodu marki Hyundai. // Biała Podlaska: Nieznany sprawca doprowadził mieszkańca Łodzi do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem poprzez wprowadzenie go w błąd. // Drelów: Nieznany sprawca za pośrednictwem sfałszowanej strony internetowego sklepu, doprowadził pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Strata 300 zł. // Międzyrzec Podlaski: Włamanie na konto społecznościowe mieszkańca. Wyłudzenie kodów BLIK na kwotę 2300 zł od członków społeczności znajomych. // Biała Podlaska: Nieznany sprawca doprowadził mieszkańca Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem w kwocie 700 złotych. // Zalesie: N/n sprawca doprowadził mieszkankę gm. Zalesie do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem. Strata 3000 zł. // Międzyrzec Podlaski: Chwila nieuwagi i skradziona zostaje damska torebka. // Biała Podlaska: Nieznany sprawca, dokonał kradzieży szlifierki kątowej akumulatorowej na szkodę firmy. // Sapiehów: Nieznany sprawca, z terenu działki leśnej, dokonał wycięcia w celu przywłaszczenia 23 szt. drzew sosny. // Międzyrzec Podlaski: Nieznani sprawcy, dokonali kradzieży laptopa, złotej bransoletki oraz produktów spożywczo-przemysłowych. // Lechuty Duże: 51 letni nietrzeźwy kierowca.

03.11.2021r. MAŁASZEWICZE DUŻE,
Nieznana osoba podająca się za konsultanta banku dzwoniąc z numeru infolinii wprowadziła w błąd Obywatela Ukrainy co do własnej tożsamości, wpływając na pokrzywdzonego w celu wygenerowania kodu BLIK na telefonie co miało ustrzec pokrzywdzonego przed możliwością wypłaty pieniędzy przez oszustów, czym doprowadziła do nieuprawnionej wypłaty kwoty 3000 zł. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

30.10.2021r. BIAŁA PODLASKA, al. Jana Pawła II
Nieznany sprawca, dokonał uszkodzenia samochodu marki Hyundai poprzez kopniecie w przednie prawe drzwi powodując wgniecenia karoserii na szkodę mieszkańca Białej. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

30.09.2021r. BIAŁA PODLASKA,
Nieznany sprawca doprowadził mieszkańca Łodzi do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem poprzez wprowadzenie go w błąd co do tego, że wystawiony przez niego do sprzedaży na portalu ogłoszeniowym telefon jest urządzeniem fabrycznie nowym i pozbawionym wad prawnych w zakresie obciążeń wynikających ze spłat rat abonamentu, z tytułu zawartej z operatorem sieci komórkowej umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, a następnie po zbyciu na rzecz pokrzywdzonego tego telefonu, pomimo wcześniejszego zobowiązania, zaniechał zwrotu pobranej kwoty pieniędzy jak i też dalszych kontaktów z pokrzywdzonym. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

29.10.2021r. gm. Drelów,
Nieznany sprawca za pośrednictwem sfałszowanej strony internetowego sklepu, doprowadził pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie jej w błąd co do zamiaru wywiązania się transakcji kupna-sprzedaży sprzętu elektronicznego a następnie po zapłaceniu za przedmiot kartą bankomatową, wypłacił z konta pokrzywdzonej mieszkanki gm. Drelów kwotę ponad 300 zł. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski.

30.10.2021r. gm. Międzyrzec Podlaski
Nieznany sprawca po uprzednim uzyskaniu dostępu do konta na portalu społecznościowym, podjął konwersację z mieszkańcem gm. Międzyrzec Podlaski, który będąc w przekonaniu, że koresponduje ze znajomym przekazał trzykrotnie, sześciocyfrowe kody płatności BLIK, czym został doprowadzony do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej wysokości 2 300 zł. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski.

30.10.2021r. BIAŁA PODLASKA, 
Nieznany sprawca doprowadził mieszkańca Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem w kwocie 700 złotych poprzez wprowadzenie go w błąd co do zamiaru sprzedaży wystawionego na portalu ogłoszeniowym laptopa, co skłoniło nabywcę do wykonania dwóch płatności, po otrzymaniu których sprzedający nie wywiązał się z zobowiązania dostarczenia zakupionego laptopa i zaniechał wszelkich kontaktów z pokrzywdzonym. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

01.11.2021r. gm. Zalesie,
N/n sprawca doprowadził mieszkankę gm. Zalesie do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem w ten sposób, że działając pod pozorem chęci zakupu rzeczy, oferowanej na portalu ogłoszeniowym przez pokrzywdzoną przesłał w/w link, za którego pośrednictwem uzyskał dostęp do kodu BLIK wygenerowanego w aplikacji służącej do obsługi rachunku bankowego, a następnie przy jego pomocy dokonał wypłaty 3 tysięcy złotych. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

01.11.2021r. MIĘDZYRZEC PODLASKI, ul. Brzeska
Nieznany sprawca, wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonej, dokonał kradzieży torebki damskiej z zawartością pieniędzy oraz drobnych przedmiotów na mieszkanki Norwegii. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski.

22.10.2021r. BIAŁA PODLASKA,
Nieznany sprawca, dokonał kradzieży szlifierki kątowej akumulatorowej na szkodę firmy. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

03.11.2021r. SAPIEHÓW, 
Nieznany sprawca, z terenu działki leśnej, dokonał wycięcia w celu przywłaszczenia 23 szt. drzew sosny na szkodę mieszkańca województwa śląskiego.

03.11.2021r. MIĘDZYRZEC PODLASKI, 
Nieznani sprawcy, odprowadzający mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego do miejsca jego zamieszkania, dokonali kradzieży laptopa, złotej bransoletki oraz produktów spożywczo-przemysłowych o łącznej wartości na szkodę mieszkanki Międzyrzeca Podlaskiego. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski.

04.11.2021r. LECHUTY DUŻE,
Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem m-ki Renault 51-letniego mieszkańca gm. Terespol, będącego w stanie nietrzeźwości: 2,6 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama