Reklama

Biała Podlaska: V Nocna Piątka Bohaterskich Lotników Podlasia (film) (galeria)

30 października w Białej Podlaskiej odbyła się 5. edycja imprezy biegowo-edukacyjnej pn. "Nocna Piątka Bohaterskich Lotników Podlasia". Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

W programie spotkania pod hasłem „V Nocna Piątka Bohaterskich Lotników Podlasia” znalazł się zarówno bieg jak i marsz nordic walking na dystansie 5 km. Start i metę wyznaczono w bialskim amfiteatrze. – Klub Biegacza „Biała Biega” po raz kolejny zorganizował kilkuset mieszkańcom i odwiedzającym nasze miasto. Sportowo, promując zdrową aktywność, oddajemy hołd historii wojskowości w Białej Podlaskiej. Podkreślamy nie tylko fakt istnienia w okresie dwudziestolecia międzywojennego Podlaskiej Wytwórni Samolotów, ale także całą historię kilkudziesięciu lat stacjonowania w Białej Podlaskiej 61. Szkolno-Bojowego Pułku Lotniczego – mówił prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. – Podium jest jedno, ma trzy miejsca, nie wszyscy na nim się zmieszczą. Ale myślę, że przekraczając linię startu, a po kilkunastu minutach linię mety, będziecie państwo wszyscy zwycięzcami. I tego wam serdecznie życzę – zagrzewał uczestników do walki Mirosław Joński, prezes Bialskopodlaskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa.

Trasa prowadziła ulicami miasta, a na jej przebiegu znalazły się dwa punkty honorowe: Izba Pamięci Lotnictwa wraz z muralem nawiązującym do tradycji lotniczych Południowego Podlasia przy ul. Sidorskiej oraz mural poświęcony Podlaskiej Wytwórni Samolotów przy ul. Narutowicza. Bieg odbywał się w nocnej scenerii. – Chcemy uczcić bohaterskich lotników Podlasia. Przez cztery edycje tradycyjnie odbywało się to na lotnisku, teraz zawiaduje nim wojsko, więc biegniemy ulicami miasta – wyjaśnił Dariusz Trębicki z Klubu Biegacza „Biała Biega”.

Uczestnicy nocnego biegu byli nie lada atrakcją na bialskich ulicach, ponieważ część z nich miała na sobie wesołe przebrania i liczne światełka. Przyjechali biegacze m.in. z Warszawy, Siedlec i Lublina. – Chcemy organizować jak najwięcej zawodów, by inni również mogli się tym cieszyć, żeby przyjeżdżali z różnych miejscowości. Mamy treningi we wtorki, czwartki i soboty. Na naszym profilu Na Facebook prezentujemy to, co u nas się dzieje, gdzie i kiedy – mówiła podczas spotkania prezes Klubu Biegacza „Biała Biega” Aleksandra Hordejuk-Gryczka

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Biper TV
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
film: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama