Reklama

Międzyrzec Podlaski: Uczniowie ZSE szkolili się w Grecji (galeria)

Dziewiętnastu uczniów z zawodów technik logistyk, technik informatyk, technik ekonomista oraz technik spedytor z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim w terminie 19.09. – 02.10.2021 odbyło dwutygodniową mobilność w ramach projektu pt. „Kultura w wydaniu cyfrowym podczas zagranicznej mobilności” o nr 2020-1-PMU-3149 realizowanego w przedsięwzięciu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Budżet projektu to 163.183,00 zł, a realizacja projektu trwa do 30 listopada br.

Instytucją przyjmującą była szkoła średnia – 4th General Lyceum of Katerini w Grecji. Dyrektor szkoły Georgios Makris wraz z nauczycielami przygotowali naszym uczniom zajęcia edukacyjne w ramach programu mobilności. Podczas mobilności uczniowie poszerzali umiejętności posługiwania się językiem angielskim, wykorzystywania nowych technologii, pomocy audiowizualnych oraz cyfrowych.

Cele szczegółowe odbywającej się mobilności:
– rozwój kompetencji społecznych i interpersonalnych uczestników
– poznanie nowej kultury europejskiej oraz podwyższenie świadomości bycia Europejczykiem
– wykształcenie kompetencji i umiejętności w zakresie uczenia się i wykorzystywania informacji
– poszerzenie wiedzy, kompetencji i umiejętności pracowników obydwu szkół
– zwiększenie atrakcyjności oferty edukacyjnej dzięki realizacji projektów edukacyjnych
– rozwój instytucji przyjmującej oraz jej uczniów i pracowników zaangażowanych w mobilność

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych podczas wyjazdu poznali system szkolnictwa greckiego, który został im przedstawiony na zajęciach w IV Liceum Ogólnokształcącym w Katerini. Podczas Dnia Sportu uczniowie rozegrali towarzyski mecz piłki nożnej chłopców oraz piłki siatkowej dziewcząt. Na sali gimnastycznej odbyły się również zajęcia narodowych tańców greckich. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach informatycznych, które pozwoliły im ocenić wartość informacji zamieszczanych w Internecie.

Znalazł się również czas na zwiedzanie Grecji. W ramach programu kulturowego odbył się m.in. rejs statkiem na wyspę Skiathos oraz wycieczka do Kalampaki, gdzie znajdują się prawosławne klasztory na wzniesieniach skalnych tzw. Meteory. Uczniowie relaksowali się również na plażach Morza Egejskiego. Program był bardzo bogaty i atrakcyjny. Ostatniego dnia mobilności wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w projekcie w wersji angielskiej.

Wyjazd do Grecji stworzył okazję do doskonalenia znajomości języka angielskiego, poznania kolebki kultury europejskiej oraz wymiany doświadczeń z rówieśnikami z Grecji. Nawiązały się także nowe znajomości. Pobyt w Grecji dostarczył uczniom wielu miłych wrażeń i przeżyć, był ciekawą lekcją, niezwykłą przygodą oraz wspaniałym doświadczeniem.

 

materiał/tekst: koordynator projektu Izabela Hodun
zdjęcia: ZSE w Międzyrzecu Podlaskim
opracowanie: Anna Ostapiuk

Galeria:

Autor zdjęć:
Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim, Izabela Hodun

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama