Reklama

Łomazy: Strażacy podpisali umowy na zakup sprzętu

Strażacy z jednostek działających na terenie gminy Łomazy odebrali umowy na dofinansowanie z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników na zakup wyposażenia samochodów bojowych i strażnic OSP.

23 października łomascy strażacy reprezentowani przez prezesa OSP Dubów Tadeusza Stankiewicza, prezes OSP Huszcza Barbarę Hołownia, skarbnika OSP Korczówka Edmunda Nowosielskiego i prezesa OSP Łomazy Grzegorza Tereszczuka odebrali umowy na dofinansowanie. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup pomp, węży, wentylatorów oddymiających, radiotelefonów, piły do betonu oraz innych niezbędnych elementów wyposażenia.

Wręczenie umów nastąpiło w obecności pochodzącej z Łomaz Moniki Głowackiej, będącej członkiem Zarządu Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych Rolnictwa i Obszarów Wiejskich „Regiony”. Dofinansowanie przyznano w ramach otwartego konkursu na realizację zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia „Wyposażenie wozów strażackich w ramach wspierania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów wiejskich”.

 

materiał/zdjęcie: Urząd Gminy Łomazy
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama