Reklama

Kodeń: Ponad 11 mln złotych na budowę infrastruktury drogowej i kulturalnej

Gmina Kodeń pozyskała z Rządowego Funduszu Polski Ład dofinansowanie w kwocie 11.150.000 złotych na budowę i modernizację infrastruktury drogowej oraz kulturalnej.

Pozyskane dofinansowanie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych pozwoli Gminie Kodeń przeprowadzić dwie ważne inwestycje:

1. Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej w gminie Kodeń o wartości 7 mln złotych, przy dofinansowaniu 95%, tj. 6,65 mln złotych (Priorytet I)
2. Budowa i modernizacja infrastruktury kulturalnej w gminie Kodeń o wartości 5 mln złotych, przy dofinansowaniu 90%, tj. 4,5 mln złotych (Priorytet II)

Do tego trzeba dołożyć wcześniej pozyskane środki z RFIL w wysokości 2 mln i 0,5 mln z Funduszu wsparcia gmin popegerowskich i prawie 2 mln z PROW na kanalizację Kostomlot. W 2022 czekają nas rekordowe inwestycje sięgające 20 mln. To będzie gigantyczny program inwestycyjny dla naszej Gminy” – czytamy wypowiedź władz samorządowych będącą komentarzem do podanej na profilu Gminy Kodeń informacji o najnowszym dofinansowaniu RFPL.

materiał: Urząd Gminy Kodeń
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama