Reklama

Wieloetapowa pomoc udzielona przez Zakład Karny w Białej Podlaskiej – Służba Więzienna

20 października 2021 r. funkcjonariusze bialskiej jednostki w ramach trwającej akcji pomocowej przekazali Stowarzyszeniu Przyjaciół Zwierząt AZYL w Białej Podlaskiej pomoc w postaci karmy dla zwierząt. To nie jedyne formy pomocy udzielane Stowarzyszeniu przez pracowników i osadzonych bialskiego zakładu karnego.

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Białej Podlaskiej „Azyl” przebywa około dwustu pięćdziesięciu zwierząt. Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej nie pozostali obojętni wobec losu bezdomnych zwierząt, przebywających w schronisku. Z tej okazji w bialskiej jednostce, po raz kolejny została zorganizowana zbiórka karmy i środków pieniężnych na jej zakup czego efektem było dzisiejsze przekazanie.

Nieodpłatne zatrudnienie na rzecz schroniska

Pomoc na rzecz schroniska nie musi być wyłącznie w formie zbiórek, czego dowodem jest zawarcie w ostatnim czasie umowy o nieodpłatne zatrudnienie skazanych pomiędzy tutejszą jednostką penitencjarną, a Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt AZYL. Każda forma pomocy, bądź wolontariatu pozwala na dalsze funkcjonowanie tego miejsca. Zakład Karny w Białej Podlaskiej wspiera inicjatywę tworzenia miejsc przyjaznych, niosących pomoc potrzebującym czworonogom. Obecność skazanych w miejscach, które często są zależne od życzliwości ludzkiej i dobroci serca stanowią doskonałą formę resocjalizacji.

Wsparcie dokonane przez skazanych

Skazani przebywający w zakładzie karnym w Białej Podlaskiej w czasie zajęć kulturalno-oświatowych, swój czas poświęcili na wsparcie pracowników schroniska poprzez zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu podopiecznym schroniska. Aktywny udział osadzonych z bialskiej jednostki penitencjarnej polegał na wykonaniu prac porządkowych na terenie schroniska, utrzymaniu czystości w kojcach dla zwierząt, przygotowaniu tych kojców poprzez ich pomalowanie i odrestaurowanie, jak również bezpośrednio na kontakcie ze zwierzętami oraz spacerach z nimi zapewniając tym samym im ruch na świeżym powietrzu.

Praca wykonana przez osadzonych zakładu karnego została dostrzeżona i wysoko oceniana przez pracowników schroniska, ale przede wszystkim zapewniła lepszy komfort i bezpieczeństwo zwierzętom przed zbliżającą się porą zimową. Osadzeni angażując się w projekty o podobnym charakterze uczą się pokory, dyscypliny oraz wypracowują uczucie empatii. Resocjalizacja poprzez pracę jest skuteczna, a pomoc zwierzętom bezcenna!

Inicjatywa odbyła się w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem Resort Sprawiedliwości Pomagamateriał: Zakład Karny w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: ppor. Marcin Jakóbiuk Zakład Karny w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama