Reklama

Miejski Dzień Edukacji Narodowej 2021 w Międzyrzecu Podlaskim (film) (galeria)

Miejski Dzień Edukacji Narodowej, który odbył się 14 października w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim, stał się okazją do podziękowania nauczycielom i pracownikom szkół za ich zaangażowanie w rozwój podopiecznych i prężną działalność placówek edukacyjnych.

Uroczystość odbyła się w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim, gdzie przedstawicieli międzyrzeckiej oświaty i przybyłych gości powitał jej gospodarz dyrektor Grzegorz Kowalczyk. Wśród nich znalazł się włodarz miasta, który zwrócił się do przybyłych refleksją dotyczącą obecnych czasów i misji, jaką niesie ze sobą zawód nauczyciela. – Przed państwem ogrom wyzwań, bo tak naprawdę to wy uczycie dzieci odróżniać dobro od zła, a dziś okazuje się, że to podstawowa cecha. Jak być empatycznym, jak tolerować innych, jak podać pomocną dłoń. Jak nie mówić czegoś, czego nie czuje się sercem, a potem, wbrew temu, co się mówi, robić. Jak być Polakiem, jak kochać Polskę, a jednocześnie żyć w wolnej Europie. Wierzę, że państwa absolwenci są pełni ideałów, zapału, pozytywnych emocji. Taka państwa rola, pracować z uporem tworząc pokolenia dobrych Polaków – mówił burmistrz Zbigniew Kot. – Zawód nauczyciela ma w sobie trochę ze stwórcy. Dostajecie młodego człowieka, który jest jaka tabule rasa, niezapisany, a wy go kształtujecie na obraz swojej inteligencji – dodał wicestarosta bialski Janusz Skólimowski.

W trakcie spotkania odbyło się ślubowanie nauczycieli mianowanych, wręczono podziękowania, nagrody i wyróżnienia za zaangażowanie w pracę na rzecz oświaty i rozwoju młodych ludzi. Część oficjalną poprowadził Andrzej Mironiuk, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski. 

Nagrodę „Pochodnia Oświaty 2021” za mądrość i wiedzę przekazaną pokoleniom, przyznaną przez Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski,  otrzymali:
1. Krystyna Kornacka
2. Kazimierz Mróz
3. Jolanta Adamczyk
4. Krystyna Męczyńska
5. Zdzisława Poniwodzik
6. Jan Juszczak

Nagrodę Burmistrza Miasta za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej otrzymali:
1. Krystyna Augustyniuk
2. Monika Torbicz
3. Iwona Bielecka
4. Halina Łukaszuk
5. Artur Domański
6. Bożena Nowosielska
7. Małgorzata Okrasa
8. Elżbieta Filimon
9. Beata Panasiuk
10. Katarzyna Byczyk

Nauczyciele awansowani:
1. Hanna Szczygielska- Telega – nauczyciel dyplomowany
2. Marta Sobiczewska – nauczyciel dyplomowany
3. Wioletta Wąsowska – nauczyciel mianowany
4. Greta Wasąg – nauczyciel dyplomowany
5. Sylwia Ostapiuk – nauczyciel kontraktowy
6. Alexandra Wysokińska – nauczyciel kontraktowy
7. Aleksandra Giersz – nauczyciel mianowany

Tradycyjnie w Dniu Edukacji Narodowej swoje nagrody przyznali również dyrektorzy poszczególnych szkół. W imieniu wszystkich wyróżnionych podziękowanie za docenienie pracy pracowników oświaty złożyła Krystyna Augustyniak, wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim.

 

materiał: Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski / Radio Biper Międzyrzec Podlaski
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Radio Biper
film: Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama