Reklama

Spotkania Literackie – wernisaż wystawy Danuty Koszołko Klub Kultury PIAST (galeria)

Danuta Koszołko w swojej twórczości stawia na minimalizm, spokój, harmonię. W jej obrazach dominuję biel jako swoiste „zaproszenie do światła” – jest to jej duchowa podróż do emocji, myśli, wrażeń pojawiających się często w jednej chwili by wkrótce zniknąć. Wystawa prac autorstwa Danuty Koszołko do obejrzenia w Klubie Kultury Piast (ul. Spółdzielcza), Bialskiego Centrum Kultury w Białej Podlaskiej. Podczas wernisażu obecny był i słowa uznania i podziękowania za twórczość artystyczną złożył prezydent Białej Podlaskiej, Michał Litwiniuk.

Artystka wyraża je w swoich obrazach malowanych farbą akrylową, ale też poprzez słowo, które zapisuje na kawałkach papieru w formie krótkich sentencji. Dzieli się nimi z odbiorcami podczas spotkań z nimi, dlatego warto podkreślić, że jest artystką wielowymiarową-nie tylko malarką, ale też pisarką mającą swój dorobek literacki.

„Gdzieś w Nas” –to tytuł wystawy, na którą państwa zapraszamy. Jest to też zaproszenie twórczyni do wejrzenia w głąb siebie i poszukania tam uczuć, emocji czy przemyśleń, które są w naszym życiu najcenniejsze, najdoskonalsze: „Powstały ze stanu, w którym umysł znika… Z wewnętrznej nieruchomej ciszy. Ja tylko nadałam formę przebłyskowi natchnienia”.

materiał: Klub Kultury PIAST
tekst: Klub Kultury PIAST
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama