Reklama

Jelnica: Dzień Edukacji Narodowej w gminie Międzyrzec Podlaski (film) (galeria)

Społeczność gminy Międzyrzec Podlaski zgromadziła się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Misiach w budynku w Jelnicy, by wspólnie uczcić Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość stała się okazją do wręczenia nauczycielom gminnych szkół odznaczeń, stopni i awansów oraz nagród.

13 października w Jelnicy odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W jej trakcie uhonorowano pedagogów, których ciężka praca i zaangażowanie jest dostrzegane zarówno w szkołach jak i poza nimi. – Ten dzień rokrocznie staramy się obchodzić w sposób podniosły i uroczysty. Z ogromną radością stwierdzam, że nasze gminne placówki oświatowe realizują zadania zgodnie z wizją rozwoju gminy i rozwoju edukacji na jej terenie. Składam podziękowania na ręce dyrektorów za dyscyplinę związaną z realizacją zadań oświatowych. Za śmiałe pomysły i otwarte głowy w realizacji różnorodnych projektów – mówił wójt Krzysztof Adamowicz. Szczególne podziękowania włodarz przekazał dyrektor Szkoły Podstawowej w Tłuśćcu Elżbiecie Demczuk, której placówka po raz kolejny weźmie udział w program Erasmus, jednak tym razem nie jako jeden z partnerów a koordynator całego projektu. – Jest to doskonały przykład na to, że w edukacji oprócz cierpliwości, samozaparcia, bycia mistrzem i przewodników dla swoich wychowanków ważna jest odwaga, śmiałe planowanie i konsekwentne dążenie do celu. Dziękuję za to, że kształtujecie gminną edukację w duchu pokazywania, a nie nakazywania, współpracy, zrozumienia i rozbudzania zainteresowania światem.

Na wniosek dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty za ponad 30 lat pracy zawodowej Złotym Medalem za Długoletnią Służbę została odznaczona Barbara Łaziuk, nauczyciel szkoły w Kożuszkach. Samo odznaczenie zostanie wręczone 22 października w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy.

W minionym roku 2020/21 siedmiu nauczycieli uzyskało wyższy stopień zawodowy. Wśród nich: nauczyciel dyplomowany Zenon Domański – dyrektor PSP w Kożuszkach, nauczyciele mianowani Ewa Frąckiewicz i Elżbieta Sobieszuk z Przedszkola w Rzeczycy, nauczyciele kontraktowi Bożena Siłuszyk i Anna Złotkowska z PSP w Misiach, Kamila Oleksiuk z PSP w Kożuszkach i Agnieszka Kowalczyk z PSP w Rogoźnicy.

Tradycyjnie w Dniu Edukacji Narodowej decyzją Rady Gminy Międzyrzec Podlaski wręczane są nagrody i odznaczenia nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym. Wójt Krzysztof Adamowicz przyznał w tym roku nagrody:
Elżbiecie Sobieszuk – Przedszkole w Rzeczycy
Ewelinie Filipiuk – PSP w Halasach
Zofii Halczuk – PSP w Kożuszkach
Iwonie Lesisz i Małgorzacie Nowak – PSP w Misiach
Bogusławie Małek – PSP w Rogoźnicy
Renacie Kurenda – PSP w Rudnikach
Elżbiecie Krasuskiej – PSP w Rzeczycy
Monice Stefaniuk – PSP w Tłuśćcu

Nagrody odebrali również dyrektorzy placówek i pracownicy oświaty, którym włodarz podziękował me tylko za odpowiedzialną pracę, ale też tworzenie przyjaznego środowiska szkolnego dla dzieci, uczniów i współpracowników:
Aneta Pawłowska – dyrektor Przedszkola w Rzeczycy
Monika Swórska – dyrektor PSP w Rudnikach
Agnieszka Męczyńska – pracownik do spraw kadr i płac referatu oświaty Gminy Międzyrzec Podlaski
Marta Cybulska-Demczuk – kierownik referatu oświaty Gminy Międzyrzec Podlaski

Wręczono również Nagrody Dyrektora Szkoły nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym PSP w Misiach:
– nauczycielom Małgorzacie Dąbrowskiej, Urszuli Karwowskiej, Annie Puszkarskiej, Małgorzacie Siłaczuk i Bożenie Siłuszyk
– pracownikom niepedagogicznym Aldonie Komoszka, Marzannie Kubalskiej i Agnieszce Nowosielskiej

W imieniu pracowników Referatu Oświaty, za zaangażowanie w pracę, wyrozumiałość i cierpliwość, życzliwość i serdeczność, którą nauczyciele i pracownicy oświaty obdarzają uczniów, ich rodziców i siebie nawzajem, podziękowała kierownik referatu Marta Cybulska-Demczuk. – Za to, że jesteście odpowiedzialni, twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. Za entuzjazm i pasję w tworzeniu wizerunku szkoły. 

Uroczystość wzbogacił program artystyczny przygotowany przez uczniów miejscowej placówki szkolnej.

 

materiał: Urząd Gminy Międzyrzec Podlaski/Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Małgorzata Mieńko

 

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama