Reklama

Gmina Sosnówka i Powiat Bialski wspólnie remontują drogę w Przechodzie (film) (galeria)

Remont drogi powiatowej 1085L w Przechodzie jest wspólną inicjatywą podjętą przez Gminę Sosnówka i Powiat Bialski. Termin realizacji inwestycji zaplanowano na koniec października br..

Droga powiatowa biegnąca przez Przechód pełni rolę skrótu pomiędzy głównymi miejscowościami gmin Sosnówka, Tuczna i Łomazy. Można nią dotrzeć również do Kodnia.  Znajduje się w złym stanie i pełno w niej głębokich ubytków. Wspólnym staraniem władz powiatu i gminy droga o długości niespełna 2 kilometrów zostanie poddana remontowi. Łączna wartość inwestycji to 1,5 mln złotych, przy czym wkład gminy to 50%. Na chwilę obecną prowadzone są roboty przygotowawcze polegające na usunięciu krzewów na poboczach, niebawem wykonawca przystąpi do wyrównania poziomu drogi.

Cieszę się, bo w końcu ta droga doczekała się remontu. Jest to najbardziej zniszczony odcinek drogi powiatowej znajdujący się na terenie gminy Sosnówka i biegnący przez miejscowość Przechód. Dla mnie każda droga jest ważna i powoli udaje mi się remontować te najbardziej zniszczone, jak choćby odcinek w Wygnance. Czekamy też na remont odcinka w Pogorzelcu. To nie są małe odcinki, mają długość około kilometra, a łącznie razem z powiatem wyremontujemy cztery kilometry dróg – zauważa wójt gminy Sosnówka Marcin Babkiewicz. Podkreśla, że priorytetem jest naprawa dróg najbardziej zniszczonych, bez względu na liczbę mieszkającej przy nich i uczęszczających nimi mieszkańców.

Wójt Babkiewicz poinformował również o możliwości połączenia wyremontowanych dróg między Lipinkami a Wygnanką, gdzie znajduje się długi i bardzo zniszczony odcinek. – Jestem po rozmowie z kierownikiem obwodu w Sławatyczach. Jeśli nie uda się tego zrobić w ciągu jednego roku, podzielimy działanie na etapy. Złożyłem wnioski do Polskiego Ładu i mam nadzieję, że gmina Sosnówka zostanie dostrzeżona.

 

materiał: Radio Biper Sosnówka
tekst: Anna Ostapiuk / Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Anna Ostapiuk

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama