Reklama

Kryminałki: Nie ustąpił pierwszeństwa, w organizmie miał niemal 2 promile alkoholu

Wczoraj po południu na „krajowej dwójce” w miejscowości Woskrzenice Duże, 44-latek kierujący motorowerem, zderzył się z osobowym nissanem. Jak ustalili mundurowi mężczyzna miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełniony czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 12.00 na „krajowej dwójce” w miejscowości Woskrzenice Duże. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem marki Yamaha doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym. 44-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska kierujący jednośladem włączając się do ruchu z terenu stacji paliw, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu krajówką kierowcy nissana. Autem podróżował 61-letni mieszkaniec gminy Zalesie. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 61-latek jest trzeźwy, natomiast 44-letni kierowca motoroweru, w chwili zderzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń ciała i skończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama