Reklama

Biała Podlaska: Międzynarodowy sukces Piksela!

Znamy laureatów 19. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie" 2021 zorganizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu.

W gronie najlepszych znalazła się podopieczna Bialskiego Centrum Kultury Zuzanna Sowa, uczestniczka zajęć w Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel”, prowadzonej przez panią Lillę Wielgan-Michaluk.

Na tegoroczną edycję konkursu zostało przesłanych 3065 prac z 497 placówek polskich oraz 25 placówek zagranicznych. Nad konkursem Patronaty Honorowe objęli: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Polski Komitet Narodowy UNICEF, Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Najważniejszym celem konkursu jest zaangażowanie młodych zdolnych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych, do twórczej refleksji nad otaczającym ich światem i dialogu o wspólnych wartościach.

W tym roku zaproszono dzieci i młodzież do wykonania prac plastycznych o temacie „Życie bajką jest”. W swoich pracach uczestnicy konkursu puścili wodze fantazji, ukazując świat jako zachwycający, a przede wszystkim magiczny. Powstały cudowne, niezwykłe bajkowe stwory, postaci i miejsca, pełne barw i tajemniczości wśród których znajduje się wyróżniona praca naszej młodej bialczanki, przedstawiająca przyjaźń.

Zuzi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów!

Publikacja wyników Konkursu na stronie internetowej www.innespojrzenie.sosnowiec.pl


materiał: Bialskiego Centrum Kultury
tekst i zdjęcia: Marta Woźniak Impresariat artystyczny Bialskiego Centrum Kultury
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama