Reklama

Kryminałki: Areszty za udzielanie oraz posiadanie narkotyków

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosował wczoraj bialski sąd wobec dwóch mieszkańców miasta w wieku 23-26 lat. Mężczyźni usłyszeli między innymi zarzuty udzielania narkotyków. 26-latek odpowiadał będzie również za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek kryminalni bialskiej komendy weszli do miejsca zamieszkania 26-latka. Z informacji policjantów wynikało, że mężczyzna posiadać może znaczne ilości narkotyków.

Podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili dwa woreczki: z krystalicznym proszkiem oraz suszem roślinnym. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to marihuana oraz mefedron. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia ponad 500 porcji dealerskich tych narkotyków. 26-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna podejrzany jest też o udzielanie narkotyków.

Realizując czynności w sprawie, kryminalni zatrzymali również 23-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej, który podejrzewany był o udzielanie mężczyźnie narkotyków. Dodatkowo w jego miejscu zamieszkania policjanci ujawnili marihuanę. Przed weekendem Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec obydwu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do sprawy dodatkowo zatrzymany został 30-letni mieszkaniec gminy Wisznice, który podejrzewany był o udzielanie narkotyków. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny. Po przeprowadzeniu badania potwierdzili, że jest o marihuana, która wystarczyłaby do sporządzenia ponad 50 porcji dealerskich tego narkotyku. W jego przypadku prokurator zastosował środek w postaci dozoru Policji.
materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama