Reklama

Kryminałki: Nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście

Wczoraj w miejscowości Łomazy kierujący samochodem osobowym marki Renault, 65-latek skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci ustalają okoliczności wypadku oraz apelują o rozwagę na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 7.20 na ulicy Plac Jagielloński w miejscowości Łomazy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Renault skręcając w lewo na teren parkingu nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy motocykla.

Za kierownicą osobówki siedział 65-letni mieszkaniec gminy Rossosz, natomiast motocyklem marki Zipp kierował 36-letni mieszkaniec tej gminy. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał kierowca jednośladu. W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Policjanci ustalają okoliczności wypadków oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominając, że motocykliści obok rowerzystów i pieszych to tzw. ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, którzy narażeni są najbardziej na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą, by uniknąć tragedii na drodze.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama