Reklama

Kryminałki: Wybił szybę w przypadkowym samochodzie bo był pijany i zdenerwowany

Bialscy policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o uszkodzenie szyby w osobowym BMW. Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie Białej Podlaskiej. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzoną na kwotę około 1,5 tysiąca złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Swoje zachowanie tłumaczył zdenerwowaniem i wypitym alkoholem.

W minioną niedzielę dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące uszkodzenia zaparkowanego przy ulicy Terebelskiej samochodu osobowego marki BMW. Z relacji zgłaszającej wynikało, że zaparkowany samochód pozostawiła dzień wcześniej. Następnego dnia zauważyła, że nieznany sprawca uszkodził tylną szybę jej auta. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzoną na kwotę około 1,5 tysiąca złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Wandal niedługo cieszył się bezkarnością. Funkcjonariusze ustalili, personalia mężczyzny podejrzanego o udział w sprawie. Okazało się, że to 33-latek z Białej Podlaskiej mieszkający obecnie za granicą. Mężczyzna przyjechał odwiedzić swoją rodzinę. 33-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że uderzył pięścią w szybę przypadkowego auta. Swoje zachowanie tłumaczył wypitym alkoholem oraz zdenerwowaniem.

Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama