Reklama

Gdybym był bogaczem – benefis Zbigniewa Maciasa w Białej Podlaskiej (film)

Wybitny śpiewak operowy Zbigniew Macias obchodzi w tym roku jubileusz 40-lecia pracy artystycznej. Jego benefis połączony z inscenizowanym koncertem był jednym z elementów 3. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.

24 września w sali widowiskowej przy ulicy Brzeskiej w Białej Podlaskiej odbył się benefis Zbigniewa Maciasa zatytułowany „Gdybym był bogaczem”. Artysta zaprezentował m.in. hity z musicalu “Skrzypek na dachu” Jerry’ego Bocka “Gdybym był bogaczem” i “To świt, to zmrok”, a także piosenki “Tak, jak malował pan Chagall” Leopolda Kozłowskiego ze słowami Wojciecha Młynarskiego, “Jedzie Mojszełe” Sholoma Secundy z polskimi słowami Jacka Cygana i słynną “Modlitwę” Bułata Okudżawy.

Głównym bohaterem zainscenizowanego koncertu był Tewje Mleczarz, postać stworzona przez Szołema Alejchema i rozsławiona przez musical „Skrzypek na dachu”. Na program złożyły się historie i żarty związane z postacią, jak również mądrości i filozofia świata już zapomnianego, a całość przeplatała różnorodna muzyka. Dodatkowo wyświetlono kilkuminutowy film przedstawiający bieg kariery Maciasa.

Zbigniew Macias to wybitny śpiewak, obchodzący 40-lecie pracy artystycznej. Przez 20 lat był etatowym śpiewakiem Teatru Wielkiego -Opery Narodowej. Pracował również jako dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi. Wyreżyserował kilka operetek i musicali, za które otrzymał prestiżowe nagrody. – Minęło już prawie 40 lat od daty prapremiery polskiej „Skrzypka na dachu”. Miałem ten zaszczyt, że brałem w tym udział jeszcze jako młody chłopak, student – wspomina solista Opery Narodowej Zbigniew Macias.Teraz, kiedy przez te 40 lat Tewje mleczarz idzie ze mną pod rękę, pomyślałem, że chociażby z racji jubileuszu 40-lecia pracy należy to uczcić opowieścią o nim. Oczywiście jest to opowieść o bohaterze książki Szolema Alejchema „Dzieje Tewji Mleczarza”, oparta na wybranej przeze mnie różnorodnej muzyce. W Białej Podlaskiej ma miejsce prapremiera, z czego bardzo się cieszę, bo jest to miejsce dla mnie szczególne. W ubiegłym roku byłem w amfiteatrze na wspaniałym koncercie.

Podziękowania za długoletnią pracę na rzecz polskiej kultury oraz występ w ramach 3. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej złożyli na ręce artysty prezydent miasta Michał Litwiniuk, dyrektor artystyczny festiwalu Krzysztof Korwin-Piotrowski oraz dyrektor Bialskiego Centrum Kultury Zbigniew Kapela.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Anna Ostapiuk
zdjęcie: Biper TV
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama