Reklama

Czosnówka: Jesienny Rajd Rowerowy LZS (film) (galeria)

W niedzielę 3 października na trasy tegorocznej edycji "Jesiennego Rajdu Rowerowego LZS stawiły się grupy rowerowe, których celem była miejscowość Koczukówka. Grupa startująca z Czosnówki postawiła sobie za honor odwiedzenie i uczczenie lokalnych miejsc pamięci znajdujących się na trasie wycieczki turystyczno-krajoznawczej.

Grupa rowerzystów na czele z radnym powiatowym Arkadiuszem Maksymiukiem i radnym gminy Biała Podlaska Mateuszem Siwcem spotkała się na parkingu przy kościele parafialnym w Czosnówce, skąd wyruszyli w swoją jednośladową podróż. – Imprezy rowerowe odbywają się co roku, zawsze wiosną, czasem również latem, a obecnie dołączyliśmy do cyklu rajd jesienny ludowych zespołów sportowych – wyjaśnił Arkadiusz Maksymiuk. Przypomniał również, że właśnie w tym roku przypada 75. rocznica istnienia LZS-ów na terenie Polski.

Do grupy z Czosnówki przyłączyli się Piotrek, Magdalena, Anna, Mirek i Rafał, którzy chcieli wziąć udział w rajdzie nie tylko ze względu na sam jego charakter sportowy, ale też po to, by zdobyć dodatkową wiedzę. Rajd łączył bowiem w sobie elementy turystyczne i martyrologiczno-patriotyczne. – Chcemy odwiedzić miejsce dla nas szczególne. Miejsce, gdzie był obóz jeńców radzieckich i gdzie zostali oni pochowani. Ale też punkt upamiętniający Polaków zamordowanych przez Niemców za pomoc jeńcom radzieckim. Tymi symbolami pamięci zajmują się uczestniczący w rajdzie Mateusz Siwiec i Marek Kuprianiuk. Chcemy oddać cześć w miejscach pamięci, przyświeca nam zatem cel bardziej turystyczno-rekreacyjny z akcentem historycznym – zauważył radny Arkadiusz Maksymiuk.

Na trasę rajdu wyruszyła też grupa TKKF Krzna i grupa parafialna z ulicy Brzeskiej. Rowerzyści podążali trzema zróżnicowanymi liniami przez miejscowości Woskrzenice, Husinka, Ortel Książęcy, Piszczac, Zalesie i Kijowiec zmierzając ku Koczukówce, gdzie w Gospodarstwie Agroturystycznym „Kraciówka” czekał na nich wspólny posiłek przy ognisku.

Zapis live profil Radio Biper Facebook. Czosnówka. Jesienny Rajd Rowerowy LZS. Startuje grupa TKKF Krzna Biała Podlaska
https://fb.watch/8scgCfppeT/

Zapis live profil Radio Biper Facebook. Czosnówka. Jesienny Rajd Rowerowy LZS. Startuje Rowerowa Grupa Parafialna parafii Narodzenia NMP przy ulicy Brzeskiej w Białej Podlaskiej.
https://fb.watch/8scqyP-6n0/

Zapis live profil Radio Biper Facebook. Odwiedziliśmy Czosnówkę. W niedzielę, 3 października wyruszył stąd Jesienny Rajd Rowerowy LZS – rozmowa z Arkadiuszem Maksymiukiem, organizatorem wydarzenia
https://fb.watch/8sctuUrDF7/

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki / Arkadiusz Maksymiuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama