Reklama

Rakowiska: Wycieczka przedszkolaków z Zaczarowanej Krainy na PGE Narodowy i ich podróż po Warszawie

Błękitne chmury, ciepły wiatr a wokół letnie słońce, wszystko to umożliwiło Leśnym Duszkom i Gumisiom z Przedszkola im. Zaczarowana kraina w Rakowiskach zwiedzić stolice Naszego kraju.

Wychowawczynie obu grup zorganizowały wyjazd na pierwsza daleką wycieczkę, która odbyła się 29.09.21. Atrakcje jakie czekały na dzieci, dorosłemu zaparły by dech w piersiach.

W samo południe dzieci zwiedziły stadion PGE Narodowy. Zostały przyjęte jak prawdziwe gwiazdy sportu. Po czerwonym dywanie zawędrowały na trybuny, do loży Vipów, gdzie wysłuchały ciekawostek na temat stadionu. Następnie wejściem dla kadry narodowej, przewodnik poprowadził Duszki i Gumisie na płytę boiska z stamtąd… Tam, gdzie, nie każdy może lecz każdy by chciał – do szatni zawodników. Zachwyt i zdumienie na twarzach dzieci wywołały stroje sportowe z meczy zawodników, a także możliwość poczucia się jak zawodowy piłkarz z Ekstra Klasy.

Na starówce w blasku słońca, przywitał dzieci król Zygmunt, stamtąd udały się do pijalni czekolady E. Wedla, gdzie każde wykonało piernikowe serduszko udekorowane lukrem. Czas oczekiwania, aż lukier wystygnie i zaschnie umiliła gorąca czekolad z bita śmietaną i kolorowymi groszkami.

Każdy Duszek i Gumiś dostał słodka niespodziankę. Uśmiech w oczach dzieci i radość na twarzach towarzyszyła aż do samego końca wyprawy. Gdy już wycieczka miał dobiegać końca udało się odwiedzić Grób Nieznanego Żołnierza, i uczcić minuta ciszy wszystkich poległych podczas II Wojny Światowej. W drodze do autokaru dzieci odwiedziły Park Saski, gdzie nazbierały darów jesieni.

Czas spędzony z rówieśnikami dał dzieciom ogrom pozytywnych wrażeń, radości i wiary w swoje możliwości i ukryte talenty.
materiał: Przedszkole im. Zaczarowana kraina w Rakowiskach
tekst: Magdalena Lewicka
zdjęcia: Edyta Paszkowska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama