Reklama

Reklama

Gm. Biała Podlaska: Wyniki Konkursu Recytatorskiego pt. „W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy”

1 października w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Sitniku, w związku z obchodami jubileuszowymi z okazji 100-lecia istnienia szkoły i 10-lecia nadania szkole imienia Jana Brzechwy, został zorganizowany Gminny Konkurs Recytatorski pt."W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy" pod patronatem Wójta Gminy Biała Podlaska Wiesława Panasiuka.

Posłuchaj ważnego spotu:

W konkursie wzięli udział uczniowie z gminnych szkół. W skład komisji oceniającej kandydatów weszli: Adam Olesiejuk – zastępca wójta gminy Biała Podlaska, Agnieszka Borodijuk– dyrektor GOK w Białej Podlaskiej i Anna Waszkiewicz – bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej w Sitniku.

Recytatorzy oceniani byli w kilku kategoriach wiekowych. Pierwszą kategorię stanowiły najmniejsze dzieci , tj. z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego, a wyłonieni laureaci to:

I miejsce Sebastian Tokarski „Psie smutki” SP w Ortelu Książęcym, i Hanna Stepczuk ” Psie smutki” SP w Woskrzenicach Dużych, II miejsce Maja Szymko „Na wyspach Bergamutach” SP w Sitniku i III miejsce Wojciech Żyła „Kłamczucha” SP w Ortelu Książęcym.

Kolejna kategoria to dzieci klas I-III:

I miejsce Patryk Chacewicz „Kwoka” SP w Woskrzenicach Dużych, II miejsce Antoni Lewczuk „Smok” SP w Ortelu Książęcym i Kornelia Sawczuk „Kokoszka smakoszka” SP w Sworach, III miejsce Marcel Ceniuk „Żuraw i czapla” SP w Sitniku oraz Maria Bebkiewicz „Kaczka dziwaczka” SP w Styrzyńcu.

Następni laureaci to uczniowie klas IV-VI , a wyróżnione osoby to:

I miejsce Cuch Mikołaj „Stonoga” SP w Sławacinku Starym, II miejsce Jan Polaczuk „Kaczki” SP w Woskrzenicach Dużych oraz III miejsce Magdalena Koza „Hipopotam” SP w Hrudzie.

Kategoria IV to uczniowie klas VII-VIII:

I miejsce Amelia Przybyłowska „Dwie gaduły” SP w Sworach, II miejsce Maciej Koszołko ” Foka” SP w Woskrzenicach Dużych oraz III miejsce Julia Rogoźnicka „Natka -Szczerbatka” SP w Sławacinku Starym.

Wszystkim uczestnikom konkursu należą się ogromne brawa i gratulacje!

Źródło / zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Sitniku

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama